Nowe monitory Acer z serii CB2 już niedługo trafią do sprzedaży w naszym kraju

Nowe monitory Acer z serii CB2 już niedługo trafią do sprzedaży w naszym kraju

Acer chce prezentować nie tylko rozwiązania dla graczy czy standardowych użytkowników, ale także dla twórców. Ta grupa odbiorców jest bez wątpienia wyjątkowo wymagająca i standardowe monitory mogą im nie wystarczyć. Właśnie z myślą o twórcach Acer stworzył monitory z serii CB2, które już niedługo trafią na polski rynek.

Stworzone do pracy

Na rynek trafiają dwa nowe modele monitorów z serii CB2. Urządzenia oznaczone jako CB342CKC oraz CB282K mają charakteryzować się przede wszystkich rozdzielczością 4K połączoną z szerokim zakresem pokrycia kolorów. Wierność barw została osiągnięta za pomocą panelu wykonanego w technologii IPS. Całość została zamknięta w metalowej obudowie z ramkami o minimalnej grubości. Acer chwali się także kątami widzenia wynoszącymi 178 stopni oraz wsparciem dla technologii HDR. Nie zabrakło także wsparcia dla funkcji Acer Display Widget, która pozwala podzielić ekran na kilka obszarów roboczych.

Zobacz także: Acer na targach CES 2020 zaprezentował jeszcze kilka ciekawych nowości!

Nowe monitory Acera z serii CB2 zostały zaprojektowane z myślą o twórcach, ale czas reakcji wynoszący zaledwie 1 ms, technologia FreeSync czy szeroki zakres pokrycia kolorów wraz z dobrym kontrastem statycznym sprawi, że sprzęty te mogą docenić także gracze. Oczywiście nie są to urządzenia stworzone przede wszystkim z myślą o grach, ale raczej o użytkownikach, którzy lubią uruchomić ulubione tytuły w przerwach od pracy. Podstawka w nowych monitorach Acera regulowana jest zarówno w pionie, jak i w poziomie. Istnieje także możliwość szybkiego odpięcia monitora i zamontowanie go na przykład na uchwycie zgodnym ze standardem VESA. Nie zabrakło także uniwersalnego portu USB typu C, który pozwala na podłączenie smartfona, tabletu czy ultrabooka.

Ceny oraz dostępność

W pierwszej kolejności w naszym kraju pojawi się w sprzedaży Acer CB282K. Rozpoczęcia sprzedaży tego urządzenia zaplanowane jest na kwiecień tego roku. Cena natomiast została ustalona na poziomie 1599 zł. Model Acer AB342CKC pojawi się natomiast na polskim rynku w maju, a jego cena została ustalona na poziomie 2299 zł.

Co myślicie o nowych monitorach Acera stworzonych z myślą o twórcach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!