Nowe smartfony Huawei mogą posiadać nawet 70 preinstalowanych aplikacji mających zastąpić usługi Google

Nowe smartfony Huawei mogą posiadać nawet 70 preinstalowanych aplikacji mających zastąpić usługi Google

Konflikt pomiędzy rządem Stanów Zjednoczonych i firmą Huawei trwa w najlepsze. Chiński gigant nie może współpracować z przedsiębiorstwami z USA, a co za tym idzie nie może także korzystać z rozwiązań Google. Oczywiście Huawei już pracuje nad własnymi usługami, a teraz w sieci pojawia się trochę więcej infomracji na ten temat!

Huawei chce mieć własną alternatywę każdej aplikacji Google

Według najnowszych plotek nowe smartfony giganta z Państwa Środka mogą mieć preinstalowane nawet 70 aplikacji z sklepu App Gallery, które będą miały zastąpić większość usług Google. Oczywiście aplikacje te będziemy mogli usunąć jeśli nie będziemy z nich korzystać. Niemniej jednak informacja t anie pochodzi bezpośrednio od firmy Huawei, a co za tym idzie musimy traktować ją z lekkim przymrużeniem oka. I tak jak jestem w stanie wyobrazić sobie zastąpienie Sklepu Play, Map Google czy Google Pay to przyznam szczerze, że nie chce mi się wierzyć w stworzenie alternatywy dla YouTube. Serwis ten jest tak popularny na całym świecie, że chiński producent może nie dać rady przyciągnąć samych użytkowników do swojego odpowiednika.

Co ciekawe Huawei nie zamierza dać za wygraną i już w marcu ma zaprezentować aplikację Huawei Video. Bardzo możliwe, że premiera tej usługi będzie mieć miejsce w ten sam dzień co prezentacja modeli P40 i P40 Pro. AppGallery aktualnie oferuje użytkownikom smartfonów giganta z Państwa Środka około 45000 aplikacji. Z jednej strony to sporo, ale musimy pamiętać o tym, że w Sklepie Play liczba dostępnych gier i programów wynosi już blisko 3 miliony.

Zobacz także: Chińskie firmy chcą przełamać monopol Google. Czy połączenie sił Huawei, Xiaomi, OPPO i Vivo coś zmieni?

Oczywiście brak usług Google dotknie nie tylko flagowce, takie jak Mate 30 Pro, ale także średniaki i budżetowce. Myślę, że chiński producent nadal będzie walczyć na rynku europejskim, a tworzone przez Huawei usługi z czasem mogą okazać się ciekawą alternatywą dla rozwiązań Google. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Nova 5T, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o smartfonach Huawei? Czy waszym zdaniem producent ten będzie w stanie stworzyć coś co nawiąże realną walkę z usługami Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!