Nowe sprzęty od Acer z serii Predator: monitory, akcesoria oraz komputery stacjonarne!

Acer Predator

Acer, tajwański gigant, rozszerza swoje portfolio o nowe urządzenia dedykowane dla graczy z serii Predator. Na liście nowych urządzeń gamingowych znajdziemy monitory, “pecety”, a także kilka akcesoriów, takich jak myszkę oraz fotel. Czym charakteryzują się ów produkty?

Predator X25

Jest to monitor o przekątnej 24.5 cala, który wyposażony jest w matrycę IPS o rozdzielczości FullHD. Cechuje się on odświeżaniem na poziomie 360 Hz, a do tego znajdziemy także tu technologię NVIDIA G-SYNC. Ciekawą funkcją, jaką znajdziemy w tym monitorze jest LightSense – automatyczne dostosowanie jasności w zależności od natężenia światła w naszym otoczeniu. Nie musimy zatem zmniejszać ręcznie jasności przy zgaszonym świetle i na odwrót.

Predator X25

Mamy tu także AdaptiveLight, czyli dostosowywanie podświetlenia monitora do barwy światła jego otoczenia, a ProxiSense przypomni nam o tym, że powinniśmy zrobić sobie przerwę dla zdrowia naszych oczu. Monitor Predator X25 możemy regulować na wiele sposobów. Kąt jego nachylenia możemy zmienić w zakresie od -5 do -25 stopni, obrót w poziomie od -30 do 30 stopni, a także możemy obrócić go wokół własnej osi od -do 90 stopni. Istnieje także możliwość regulacji jego wysokości o 12 cm. W Polsce dostępny będzie na przełomie grudnia i stycznia przyszłego roku za kwotę 4999 zł.

Predator XB3

Do rodziny tych monitorów dołączają cztery nowe modele: XB3233QK NV, XB273U GS, XB273U GX oraz XB253Q GZ. Pierwszy z nich ma ekran o przekątnej 31.5 cala, drugi oraz trzeci to 27-calowe konstrukcje, zaś przekątna wyświetlacza ostatniego wynosi 24.5 cala. Każdy z nich kompatybilny jest ze standardem NVIDIA G-SYNC.

Wykorzystują one funkcję AdaptiveLight, o której wspomniałem wyżej, opisując monitor Predator X25. Możemy regulować ich kąt nachylenia, obrót oraz wysokość. Dodatkowo dzięki Aplikacji RGB LightSense możemy wybierać efekt podświetlenia monitora wedle naszych upodobań. Na półkach w naszych polskich sklepach pojawią się na przełomie września i października, a cena najtańszego modelu będzie wynosiła 3499 zł.

Predator Orion 9000

Jest to komputer klasy PC, zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Za wydajność komputera Predator Orion 9000 (P09-920) odpowiada procesor Intel Core i9 Extreme Edition, który jest chłodzony cieczą, wraz z dwoma kartami graficznymi NVIDIA RTX 2080Ti, które pracują w trybie SLI. Mamy możliwość zainstalowania do trzech dysków 3.5 cala oraz dwóch 2.5 cala. Warto wspomnieć, że mamy możliwość wymiany ich w trybie “hot swap”.

Predator Orion 9000

Za dostarczanie powietrza do wnętrza obudowy odpowiadają 4.7-calowe wentylatory Predator FrostBlade. Zapewniają do 16% lepszego przepływu powietrza oraz o 55% wyższy poziom ciśnienia statycznego, względem poprzedniej generacji. Za stabilne połączenie internetowe odpowiadają karty sieciowe Killer LAN E3100G oraz Intel, która pracuje w standardzie Wi-Fi 6.

Predator Orion 9000

Obudowa posiada wykonany w całości ze szkła kartowanego panel boczny, dzięki czemu widzimy wszystkie komponenty naszego “peceta”. Posiada ona także uchwyt na słuchawki, rączkę oraz kółka umożliwiające łatwiejszy transport. Przyznam, że to ciekawe rozwiązanie. Informacje na temat jego dostępności oraz ceny w Polsce pojawią się niedługo.

Predator Orion 3000

To kolejna konstrukcja klasy PC, dedykowana dla graczy. Jego sercem jest procesor Intel Core i7 10. generacji, który współpracuje z grafiką NVIDIA RTX 2070 SUPER. Ponadto, znajdziemy tam też do 64 GB pamięci operacyjnej DDR4 o taktowaniu 2666 MHz. Nasze dane możemy magazynować na dysku SSD PCIe NVMe o pojemności do 1 TB, a dodatkowo także na dwóch dysków HDD 3.5 cala.

Predator Orion 3000

Za cyrkulację powietrza we wnętrzu obudowy odpowiadają dwa wentylatory Predator FrostBlade. Sterować ich podświetleniem oraz podświetleniem pasków LED na froncie obudowy możemy za pomocą oprogramowania PredatorSense. Karta sieciowa Killer LAN E2600 odpowiada za stabilne połączenie internetowe, a dodatkowo mamy także do dyspozycji bezprzewodową kartę Intel, zgodną ze standardem Wi-Fi 6. W naszym kraju zadebiutuje na przełomie września i października, a jego cena zaczynać się będzie od 3999 zł.

Nitro 50

Seria tych komputerów jest dedykowana dla tych, którzy nie potrzebują aż tak dużej mocy, jaką zapewniają modele opisane wyżej. Nitro 50 wyposażone są w procesory Intel Core i7 do 10. generacji oraz karty graficzne NVIDIA, w najbogatszej wersji RTX 2060 SUPER. Do tego, w najmocniejszej wersji znajdziemy 64 GB RAM-u DDR4 o taktowaniu 2666 MHz.

Nitro 50

Nad temperaturami podzespołów czuwa chłodzenie Predator FrostBlade. Magazynem danych mogą być aż trzy nośniki: SSD PCIe NVMe o pojemności 1 TB oraz dwa dyski talerzowe o pojemności 3 TB każdy.

Predator Cestus 350

Jest to myszka dla graczy, która wychodzi naprzeciw dzisiejszym oczekiwaniom graczy. Przede wszystkim, mamy możliwość korzystania z niej tradycyjnie, przewodowo, jak i bezprzewodowo. W przypadku pierwszego rodzaju połączenia, opóźnienie wynosi 0.5 ms przy częstotliwości 2000 Hz, zaś w drugim – 1 ms przy 1000 Hz.

Predator Cestus 350

Predator Cestus 350 wyposażona jest w sensor optyczny Pixart 3335 o rozdzielczości do 16000 DPI. Ma także aż 8 programowalnych przycisków. Dostępna jest do kupienia w naszych sklepach za kwotę 369 zł.

Predator x OSIM

Jest to fotel, który jest przeznaczony dla tych, którzy spędzają dużo czasu przed komputerem. Zapewnia on relaksujący masaż przy wykorzystaniu technologi OSIM V-Hand, która naśladuje dłonie profesjonalnego masażysty. Możemy go regulować na kilka sposobów, chociażby odchylić go o nawet 145 stopni. Wykorzystuje ona cztery rolki, które poruszają się wzdłuż kręgosłupa, ale też na boki. Dostępne są trzy tryby automatyczne: szyja i ramiona, odcinek lędźwiowy oraz masaż energetyczny. Istnieje tez możliwość stworzenia dwóch, własnych profili. Prędkość ruchu oraz siłę nacisku możemy regulować na sześć sposób, według naszych upodobań.

Predator x OSIM

Fotel Predator x OSIM dostępny jest w obiciu ze skóry syntetycznej w kolorystyce łączącej czarny, metaliczny ciemny szary oraz turkusowy, co nadaje mu sportowego wyglądu. Przyznam, że prezentuje się całkiem ciekawie. Co więcej, wyposażony jest w dwa głośniki Bluetooth wbudowane w zagłówek. Informacje na temat jego ceny oraz dostępności w Polsce pojawia się już niedługo.

Która nowość podoba Wam się najbardziej? Czy któryś z tych produktów zamierzacie kupić?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!