Nowe urządzenia Huami zastąpią kluczyki w samochodach Xpeng Motors

Nowe urządzenia Huami zastąpią kluczyki w samochodach Xpeng Motors

Tak naprawdę współpraca pomiędzy Huami i Xpeng Motors rozpoczęła się już w 2019 roku. Dzięki temu niektóre urządzenia z serii Amazfit pozwalały na sterowanie muzyką czy innymi multimediami wyświetlanymi na ekranie znajdującym się w samochodzie. Teraz obie chińskie firmy chcą iść o krok dalej!

Po co komu kluczyki do samochodu?

Coraz częściej producenci samochodów rezygnują ze standardowych kluczyków na rzecz kart zbliżeniowych czy innych rozwiązań. W przypadku pojazdów Xpeng Motors chińska firma chce iść jeszcze o krok dalej i wykorzystać inteligentne zegarki Huami. Smartwatche z serii Amazfit mają umożliwić nam zarówno otwarcie samochodu jak i uruchomienie silnika. Tym samym tak naprawdę będziemy w stanie całkowicie zapomnieć o kluczach czy karcie w momencie, gdy na naszym nadgarstku będzie znajdować się inteligentny zegarek.

Nowe urządzenia Huami zastąpią kluczyki w samochodach Xpeng Motors

Oczywiście zanim rozwiązanie to trafi do masowej produkcji potrzeba wielu tygodni lub nawet miesięcy testów. Zapewne z czasem będą pojawiać się w sieci kolejne informacje na ten temat, ale na tę chwilę musimy uzbroić się w sporo cierpliwości. Co więcej nie wszystkie inteligentne zegarki Huami będą pozwalały na połączenie z samochodami Xpeng Motors, a bardzo możliwe, że dopiero urządzenia, które w przyszłości trafią na rynek pozwolą na to rozwiązanie. Jak smartwatche będą łączyć się z pojazdami producenta z Państwa Środka? Najprawdopodobniej za sprawą dedykowanej aplikacji, modułu zbliżeniowego NFC oraz komunikacji Bluetooth.

Zobacz także: Motorola niespodziewanie zaprezentowała nowego smartfona. Poznajcie model One Fusion!

Oprócz smartwatcha Huami będziemy musieli posiadać przy sobie oczywiście także smartfon z zainstalowaną aplikacją. I bez wątpienia wygląda to naprawdę ciekawie, ale ważną kwestią jest to, czy chińskiemu producentowi samochodów uda się odpowiednio zabezpieczyć swoje pojazdy przed nieautoryzowanym dostępem. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o nowym pomyśle firm Huami oraz Xpeng Motors? Czy waszym zdaniem uruchamianie oraz otwieranie samochodu przy pomocy inteligentnego zegarka ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!