Nowości ASUS ROG na CES 2021!

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE

Targi CES 2021 wyglądają nieco inaczej niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że zabraknie nowości. Wczoraj wieczorem odbyła się prezentacja ASUS-a, który przedstawił nam wiele nowych urządzeń. Są to laptopy, które naprawdę są warte naszej uwagi!

ASUS ROG Flow X13

Jako pierwszemu, przyjrzymy się laptopowi ASUS ROG Flow X13. Jest to kompaktowy laptop stworzony z myślą o graczach. Jest on bardzo lekki, bowiem waży tylko 1.3 kg, oraz cienki, mierzy sobie zaledwie 15.8 mm grubości. Skrywa ona 13-calowy ekran o proporcjach 16:10, który dostępny jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to matryca FullHD o odświeżaniu 120 Hz, zaś druga – 4K, która zapewnia większą szczegółowość i lepszą ostrość wyświetlanego obrazu. Obydwie wersje natomiast są dotykowe, współpracują z rysikiem, a sam laptop posiada zawiasy 360 stopni, co umożliwia przekonwertowanie go w tryb tabletu.

ASUS ROG Flow X13

W najmocniejszej wersji napędza go procesor AMD Ryzen 9 5900HS wraz z grafiką NVIDIA GTX 1650 i 32 GB RAM-u. Specjalna wersja tego laptopa, Flow X13 Supernova, wyposażona jest w jednostkę AMD Ryzen 9 5980HS, co zapewnia jeszcze lepszą wydajność. Nad tym wszystkim czuwa zaawansowany układ chłodzenia, gdzie mikroszczeliny między podzespołami a ciepłowodami wypełnia ciekły metal. Na dane użytkownika ASUS przeznaczył 1 TB dysk SSD M.2 NVMe. Zasila go bateria o pojemności 62 Wh, co przekładać ma się na około 10 godzin odtwarzania wideo na baterii. Brakującą energię uzupełnimy poprzez portu USB typu C i ładowarkę o mocy 100 W. Skoro o portach mowa, znajdziemy tutaj, oprócz tego wspomnianego, USB typu A 3.2 2. gen., DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.0b. Nie zapomniano oczywiście o porcie combojack 3.5 mm.

ASUS ROG Flow X13

Zapewne trochę zdziwiliście się na wiadomość o tym, jaką zastosowano tu grafikę. Nic dziwnego, to średnio rozważny wybór przy takim procesorze. Sekret tkwi w czym, co nazywa się ASUS ROG XG Mobile. Jest to nic innego, jak eGPU z wbudowanym HUB-em. Jest on bardzo mały, ma wymiary książki, a waży tylko 1kg. Maksymalnie w tej obudowie znajdziemy grafikę NVIDIA RTX 3080. W takim połączeniu, mamy dużą moc w małej obudowie. Przykładowo, w domu możemy na naszym biurku mieć ROG XG Mobile i komfortowo grać w każdą grę, zaś odpinając go, mamy do dyspozycji laptopa, którego możemy zabrać wszędzie. Jeśli chodzi o porty, mamy tutaj 4x USB typu A 3.2 1. gen., gigabitowe gniazdo sieciowe RJ-45, HDMI 2.0a oraz DisplayPort 1.4. Jest też wbudowany czytnik kart pamięci SD. Zasilacz o mocy 280 W jest w stanie nie tylko zasilać tę grafikę, ale też całego laptopa.

ASUS ROG XG Mobile

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE

Kolejnym laptopem jest ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE. Znajdziemy tutaj dwa ekrany, ten główny wyposażono w matrycę o rozdzielczości 4K z odświeżaniem 120 Hz. Mamy tutaj zatem kompromis pomiędzy szczegółowością obrazu a jego płynnością. Drugi z kolei, dotykowy, również ma rozdzielczość 4K oraz jest dotykowy. To świetny wybór dla osób z branży kreatywnej, ale też chociażby streamerów. To może bardzo ułatwić pracę takim ludziom.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE

W środku znajdziemy, w najmocniejszej konfiguracji, połączenie AMD Ryzen 9 5900HX z grafiką NVIDIA RTX 3080 i 32 GB pamięci operacyjnej. Dla jak najszybszego transferu danych oraz dużej przestrzeni na dane użytkownika, ASUS zdecydował się na zastosowanie dwóch 1TB dysków SSD M.2 NVMe, które pracują w macierzy RAID 0. Nad wszystkim czuwa nowatorski układ chłodzenia AAS Plus, który niweluje zbyt mocne zbijanie taktowań procesora i rdzenia graficznego przy mocnym wykorzystaniu.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE

Zasila go bateria o pojemności 90 Wh, a ładowanie, za pomocą ładowarki o mocy 100 W, odbywa się poprzez USB typu C. Dodatkowo, ten sam port umożliwia podłączenie monitora poprzez DisplayPort w standardzie 1.4. Oprócz niego, do dyspozycji mamy 3x USB typu A, port Ethernet, HDMI 2.0b oraz gniazdo słuchawkowe. Jest też czytnik kart pamięci microSD, który zapewnia transfer do 312 MB/s. Całość zamknięta jest w smukłej obudowie, która wykonana jest ze stopu magnezu i aluminium. Ma zaledwie 20.9 mm grubości, a waży 2.4 kg. To wciąż urządzenie, które łatwo przenieść z miejsca na miejsce, a zapewnia nam ogromną moc.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 SE

ASUS ROG Strix SCAR 15 i SCAR 17

Kolejnymi laptopami ASUS ROG, które nam pokazano, są to przedstawiciele klasy premium. To modele ROG Strix SCAR 15 i ROG Strix SCAR 17. Jak nietrudno się domyślić, główną różnicą są ekrany. W przypadku pierwszego modelu, mamy do czynienia z 15.6-calową matrycą IPS o rozdzielczości FullHD o odświeżaniu 300 Hz lub WQHD z odświeżaniem 165 Hz. Drugi model z kolei oferuje 17.3-calowy ekran IPS FullHD z odświeżaniem 360 Hz bądź też matrycą, jak w pierwszym przypadku, WQHD z odświeżaniem 165 Hz.

ASUS ROG Strix SCAR

Napędzane są w najmocniejszych wariantach procesorem AMD Ryzen 9 5900HX, kartą graficzną NVIDIA RTX 3080 oraz do 64 GB RAM-u. Zastosowane też macierz RAID 0 z dwoma dyskami SSD M.2 NVMe, każdy o pojemności 1 TB. Wyróżnia się on bardzo ciekawą klawiaturą. Zastosowano tutaj przełączniki optyczno-membranowe. Co to oznacza? Czas reakcji na naciśnięcie klawisza wynosi zaledwie 0.2 ms, a do tego żywotność takiego przełącznika wynosi do 100 milionów kliknięć. Jest też podświetlenie Aura Sync, które daje nam wiele możliwości konfiguracji.

ASUS ROG Strix SCAR

Użytkownik do dyspozycji ma port HDMI, port Ethernet, 3x USB typu A oraz gniazdo USB typu C, które obsługuje DisplayPort 1.4, combojack 3.5 mm oraz, oczywiście złącze zasilania. To nim naładujemy baterię o pojemności 90 Wh. Jest też możliwość wykorzystania w tym celu USB typu C, a samo ładowanie odbywa się z użyciem 100-watowej ładowarki.

ASUS ROG Strix SCAR

ASUS ROG Strix G15 i G17

Odświeżono także modele ROG Strix G15 i G17. W nowych odsłonach tych urządzeń w najmocniejszych konfiguracjach, znajdziemy procesor Ryzen 9 5900HX i grafikę NVIDIA RTX 3070 wraz z 32 GB RAM-u. Jako magazyn danych, wykorzystano dysk SSD M.2 NVMe o pojemności 1 TB.

ASUS ROG Strix G

Jak sama nazwa wskazuje, różnią się wielkościami ekranu. Jeden z nich ma 15.6 cala, zaś drugi – 17.3 cala. Obydwa modele oferują natomiast ekran FullHD z odświeżaniem 300 Hz lub WQHD z odświeżaniem 165 Hz. Dodatkowo, cechują się naprawdę ciekawym designiem z wykończeniem dot-matrix.

ASUS ROG Strix G

Jak Wam się podobają te nowości od ASUS-a? Który
laptop najbardziej przyciągnął Waszą uwagę?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!