Smart Battery Case dla iPhonów wadliwe? Apple rozpoczyna program wymiany tych akcesoriów

Apple iPhone Xr

Mam wrażenie, że Apple ostatnio ogłasza coraz to więcej programów naprawczych czy programów wymiany dla swoich urządzeń. Większość problemów dotyczyła bez wątpienia laptopów, a tym razem na stronie pomocy technicznej giganta z Cupertino pojawiła się informacja o wadliwych pokrowcach z wbudowaną baterią dla wybranych modeli iPhonów.

Wadliwe Smart Battery Case

Problem nie dotyczy jednak pokrowców dla wszystkich modeli iPhonów. Apple zaznacza, że program wymiany Smart Battery Case dotyczy jedynie wersji dla iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR. Niezależnie od tego kiedy zdecydowaliście się na zakup tego akcesorium możecie udać się do autoryzowanego punktu Apple i poprosić o jego sprawdzenie. Jeśli faktycznie coś będzie nie tak to produkt zostanie wymieniony na całkowicie nowy i pozbawiony tego problemu.

Smart Battery Case dla iPhonów wadliwe? Apple rozpoczyna program wymiany tych akcesoriów

Czy można samemu sprawdzić czy Smart Battery Case dla wybranych iPhonów kwalifikuje się na wymianę? Oczywiście, że tak. Jeśli wszystko działa tak jak powinno to nie mamy się czym martwić. Apple zaznacza, że najczęściej występującym problemem jest nie ładowanie się samego pokrowca lub ładowanie się z przerwami. Dodatkowo część Smart Battery Case z dnia na dzień przestała ładować baterię w smartfonie, do którego są dedykowane, a niektóre ładowały telefony z bardzo krótkimi przerwami. Przerwy te mogą być na tyle krótkie, że użytkownik mógł ich nawet nie dostrzec przy normalnym użytkowaniu, ale bez wątpienia nie wpływało to zbyt pozytywnie na samo ogniwo w iPhonie.

Zobacz także: Emoji wygrawerowane na Apple AirPods? Teraz to możliwe!

Oczywiście gigant z Cupertino zaznacza, że korzystanie z uszkodzonych Smart Battery Case dla iPhone XS, iPhone XS Max czy iPhone XR nie zagraża bezpieczeństwu użytkownika, a co za tym idzie nie musimy się śpieszyć, aby wymienić akcesorium to na nowe. Co więcej Apple nie wyznaczyło żadnej daty końcowej programu wymiany. Tym samym najprawdopodobniej potrwa on aż do odwołania.

Na zdjęciu głównym znajduje się iPhone XR, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Korzystacie z Smart Battery Case do iPhonów? Co myślicie o tym akcesorium? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!