Nowy flagowy procesor Huawei HiSilicon wykonany w technologii 5 nm trafi do masowej produkcji w sierpniu

Nowy flagowy procesor Huawei HiSilicon wykonany w technologii 5 nm trafi do masowej produkcji w sierpniu

Na premierę Kirina 1020 czeka wielu fanów marki. Oczywiście jednostka ta nie trafi do nadchodzących wielkimi krokami flagowców z serii P40, a dopiero do Mate 40 oraz Mate 40 Pro, które pojawią się w okolicach września lub października tego roku. Teraz w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat tego procesora!

Kirin 1020 przetestowany i gotowy do masowej produkcji

Oczywiście informacje na temat HiSilicon Kirin 1020 pojawiały się już wcześniej. Jednostka ta ma oferować aż o 50% wzrost wydajności w porównaniu do Kirina 990. Wszystko za sprawą rdzeni ARM Cotex-A78. Oczywiście wraz ze wzrostem wydajności w parze ma iść także dużo mniejsze zużycie energii. Bez wątpienia jednostka ta zostanie wykonana w 5 nm procesie technologicznym. Wcześniejsze informacje mówiły jasno – TSMC rozpocznie produkcję układów 5 nm już w kwietniu. Tym samym cały proces technologiczny jest gotowy, a według najnowszych plotek Kirin 1020 także został odpowiednio przetestowany.

Procesory mobilne wykonane w 5 nm procesie technologicznym mają być w pierwszej kolejności wykorzystane przez Apple oraz właśnie firmę Huawei. Oczywiście Qualcomm zapewne też zaprezentuje światu nowego Snapdragona, ale według plotek nastąpi to po premierze jednostek amerykańskiego i chińskiego giganta. Bez wątpienia Kirin 1020 to procesor stworzony, aby napędzać najmocniejsze smartfony dostępne na rynku. Tym samym jednostka ta pojawi się dopiero w Mate 40 oraz Mate 40 Pro.

Zobacz także: To już oficjalnie – Huawei P40 i P40 Pro zadebiutują 26 marca podczas konferencji online

Urządzenia te trafią na rynek dopiero w trzecim lub nawet czwartym kwartale tego roku. Tym samym jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć cokolwiek na temat ich specyfikacji. Niemniej jednak liczę na to, że Huawei zrobi wszystko, aby czymś zaskoczyć świat. Bez wątpienia chiński producent znalazł się w ciężkiej sytuacji z powodu braku Usług Google w swoich smartfonach i musi zrobić wszystko, aby czymś zachęcić potencjalnych klientów. Miejmy nadzieję, że to się uda!

Czego oczekujecie po Kirinie 1020? Korzystacie ze smartfonów firmy Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!