To już oficjalnie – Huawei P40 i P40 Pro zadebiutują 26 marca podczas konferencji online

Huawei P40 Pro

Premiera nowych flagowców producenta z Państwa Środka miała odbyć się w Paryżu. Niemniej jednak z powodu zagrożenia jakim jest koronawirus Huawei postanowił zaprezentować modele oznaczone jako P40 oraz P40 Pro jedynie w sieci. Oczywiście wydarzenie to będzie transmitowane na żywo we wszystkich mediach społecznościowych.

Huawei P40 i P40 Pro nadchodzą

Premiera nowości firmy Huawei odbędzie się już 26 marca. Co ciekawe konferencja online odbędzie się nie tylko w języku chińskim, ale także angielskim. To może oznaczać, że będzie to tak naprawdę premiera na rynku globalnym i już na początku kwietnia modele oznaczone jako P40 oraz P40 Pro trafią do sprzedaży także w naszym kraju. W sieci pojawił się krótki film zapowiadający to wydarzenie. Niemniej jednak producent z Państwa Środka nie zdradza na nim jakichkolwiek szczegółów na temat swoich nadchodzących nowości. Oczywiście jesteśmy w stanie dostrzec aparat, który wystaje poza bryłę obudowy, ale o tym tak naprawdę wiedzieliśmy już wcześniej.

Co wiemy na temat flagowców Huawei? Bez wątpienia zarówno P40 jak i P40 Pro trafią na rynek bez Usług Google. Oczywiście istnieje spora szansa, że będzie dało się je doinstalować jak w przypadku Mate 30 Pro, P40 lite czy P40 lite E, ale tego tak naprawdę dowiemy się dopiero po oficjalnej premierze. Według plotek P40 Pro ma otrzymać pięć aparatów. Głównym będzie matryca Sony IMX700 o rozdzielczości 52 Mpix oraz wielkości 1/1.28”. Dodatkowo nie zabraknie także obiektywu szerokokątnego 40 Mpix, teleobiektywu z 10-krotnym przybliżeniem, teleobiektywu z 3-krotnym przybliżeniem oraz matrycy ToF.

Zobacz także: Huawei P40 Pro może i nie będzie miał Usług Google, ale i tak może przyciągnąć uwagę!

Za wydajność bez wątpienia odpowiedzialny będzie Kirin 990 5G. I to tak naprawdę wszystko co wiemy na temat tych urządzeń. Jak widać nadal większość specyfikacji czy cena modeli P40 oraz P40 Pro pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak pozostaje nam uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i czekać na oficjalną premierę, która odbędzie się już 26 marca. Wtedy wszystko stanie się jasne!

Czekacie na premierę Huawei P40 i P40 Pro? Czego oczekujecie po tych smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!