Nowy gimbal z kamerą zaprezentowany. Oto DJI Osmo Pocket mający zrewolucjonizować rynek

osmo pocket 1

DJI znane jest przede wszystkim z produkcji dronów. To jednak nie jedyna dziedzina, którą zajmuje się chińska firma. Producent ten w swoim portfolio posiada także kamery wraz z gimbalami czy same gimbale przeznaczone dla smartfonów. Właśnie do jego oferty trafia Osmo Pocket!

Maluch o ogromnych możliwościach

DJI Osmo Pocket już na pierwszych grafikach czy zdjęciach robi wrażenie. Kamera z 12-megapikselową matrycą 1/2.3”, gimbalem, ekranem oraz przyciskami sterującymi wielkości dłoni? DJI po raz kolejny pokazało kto jest liderem w tym segmencie rynku. Całość ma wymiary 121,9 x 36,9 x 28,6 mm i waży 116 g. Bateria ma pojemności 875 mAh, a to przełożyć ma się na 140 minut ciągłego nagrywania. Sam proces ładowania ma, od 0% do 100%, ma trwać 73 minuty. Brzmi dobrze? A to dopiero początek.

osmo pocket 2

Nowość DJI pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę i bitrate 100 Mbps. Dźwięk nagrywany jest za pomocą dwóch mikrofonów, a nagrywany kadr możemy podejrzeć na malutkim ekranie. Jeśli chcemy widzieć więcej to wystarczy wykorzystać jedną z przejściówek będącą częścią zestawu (w pudełku otrzymujemy złącza USB C oraz Lightning) i podłączyć Osmo Pocket do smartfona. Bardziej wymagający użytkownicy będą w stanie wykonywać zdjęcia w formacie RAW. Producent przygotował specjalne tryby do nagrywania filmów nazwane Story Mode, które mają sprawić, że nagrania całkowitych amatorów będą wyglądać wystarczająco dobrze by być pamiątką z podróży czy jakiegoś wydarzenia. Całość może być sterowana za pomocą aplikacji dostępnej zarówno na Androida jak i iOS.

osmo pocket 3

Osmo Pocket możemy wyposażyć w cały ogrom akcesoriów, które niestety nie są częścią zestawu. Zakupić możemy specjalny moduł Wi-Fi (przejściówki stają się zbędne), dodatkowe koło do sterowania czy wodoodporny pokrowiec umożliwiający nagrywanie pod wodą do 60 metrów. Pewnie wielu z was zastanawia się jak wygląda cena urządzenia. Patrząc na specyfikację i możliwości wydaje się ona śmiesznie niska. Za Osmo Pocket trzeba zapłacić bowiem 359 euro czyli około 1540 zł. Wysyłka ma rozpocząć się za 15-20 dni. Jak tylko pojawi się taka możliwość to przygotujemy recenzję Osmo Pocket!

Co myślicie o nowym produkcie DJI? Myślicie nad zakupem Osmo Pocket? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!