Nowy Huawei MediaPad Pro oficjalnie! Czy zagrozi pozycji iPada?

huawei matepad pro klawiatura rysik

Huawei jako jeden z niewielu producentów zajmuje się jeszcze wydawaniem tabletów. Dzisiaj został zaprezentowany nowy flagowy MediaPad nazwany prosto – MediaPad Pro (5G). Przyjrzyjmy się jego specyfikacji.

More than just an aesthetic masterpiece or a mobile cinema, the HUAWEI MatePad Pro represents how we at Huawei rethink creativity and mobile productivity. It is an enabler for consumers to express their boundless creativity, and is the perfect device for anyone who is looking for a smarter way to turn ideas into reality.

— Wang Yinfeng, prezes linii komputerów i tabletów Huawei

Wygląd Huawei MatePad Pro

Huawei MatePad Pro ma najwyższy na świecie stosunek powierzchni ekranu do przedniego panelu, wynoszący 90 procent. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu ultrawąskich ramek 4,9 mm, które otaczają 10,8-calowy ekran o proporcjach 16:10. Specjalne mikrozakrzywienia w konstrukcji mają zapewnić wygodne trzymanie, a rama ze stopu magnezu odpowiada za lekkość i trwałość tabletu. MediaPad Pro wykorzystuje konstrukcję unibody, w której anteny są osadzone w środkowej ramce i tylnym panelu, zapewniając czysty i minimalistyczny wygląd.

Nowy Huawei MediaPad Pro oficjalnie! Czy zagrozi pozycji iPada?

MediaPad Pro dostępny będzie czterech inspirowynch naturą kolorach: Forest Green, Orange, Pearl White oraz Midnight Grey, a MediaPad Pro 5G tylko w pomarańczowym i zielonym. Tył tych dwóch wariantów pokrywa, jak to określa producent, wegańska skóra, podczas gdy pozostałe są z włókna szklanego.

Nowy Huawei MediaPad Pro oficjalnie! Czy zagrozi pozycji iPada?

Specyfikacja Huawei MatePad Pro

Nowe tablety wyposażono w autorski procesor HiSilicon Kirin 990, przy czym w MediaPadzie Pro 5G jest on dodatkowo wyposażony w moduł łączności 5G. Obsługuje zarówno architektury non-standalone (NSA), jak i standalone (SA) oraz pasma pełnej częstotliwości TDD/FDD. SoC składa się z GPU Mali-G76 oraz NPU Da Vinci. Urządzenia posiadają do 8 GB RAM-u LPDDR4X. Huawei chwali się zastosowaniem po raz pierwszy w branży ultragrubego (dosłownie) systemu chłodzenia grafenem 3D, który znalazł się w MediaPadzie Pro 5G, a w MediaPadzie Pro jest mowa o 12-warstwowym systemie chłodzenia. Oba mają współpracować z AI, dzięki czemu tablet będzie zawsze chłodny.

Nowy Huawei MediaPad Pro oficjalnie! Czy zagrozi pozycji iPada?

Ekran, z jakim mamy do czynienia to panel 2K QHD (2560 × 1600) o zagęszczeniu pikseli 280 ppi. Może on w pełni wyświetlić kinową gamę kolorów DCI-P3 przy jasności 540 nitów i współczynniku kontrastu 1500:1. Huawei deklaruje, że ich tablet jest idealny do oglądania filmów, ponieważ zapewnia dźwięk porównywalny z tym z kina domowego dzięki obsłudze Histen 6.0 i efektów dźwiękowych stereo 3D.

Nowy Huawei MediaPad Pro oficjalnie! Czy zagrozi pozycji iPada?

Bateria

Nowe MediaPady są wyposażone w baterię 7250 mAh, przy czym producent podaje, że MediaPad Pro otrzyma ładowarkę 20W, podczas gdy wspiera ładowanie Huawei SuperCharge 40W. Jest to też pierwszy na świecie tablet obsługujący bezprzewodowe ładowanie oraz ładowanie bezprzewodowe zwrotne.

Jeszcze ineligentniejsza praca, jeszcze lepsza łączność

Opracowana przez chińskiego giganta technologia Huawei Share umożliwia współpracę na wielu ekranach. Pozwala ona na przenoszenie plików metodą „przeciągnij i upuść” między smartfonami i tabletami Huawei. Udostępnianie peryferiów pozwala użytkownikom pisać na smartfonie za pomocą klawiatury i ekranu tabletu, odtwarzać muzykę zapisaną na smartfonie za pomocą głośników tabletu i nie tylko. To rozwiązanie pozwala również na odbieranie połączeń lub odpowiadanie na wiadomości tekstowe bezpośrednio z tabletu.

Nowy Huawei MediaPad Pro oficjalnie! Czy zagrozi pozycji iPada?

System na tabletach, podobnie jak w przypadku Mate Xs, pozwala na pracę w trybie Multi-Window z maksymalnie trzema oknami. To nie jedyna nowość. APP Multiplier dzieli jedną aplikację na dwa okna lepiej wykorzystując orientację poziomą. Rozmiar okien można dostosować do potrzeb użytkownika, po prostu przeciągając za ramkę.. Do końca marca 2020 r. około 3000 najpopularniejszych aplikacji będzie obsługiwać tę funkcję. Jestem pod wrażeniem.

Akcesoria

HuaweiI MatePad Pro obsługuje rysik Huawei M-Pencil zapewniający naturalne i intuicyjne doznania przy pisaniu – ​​pisanie na szklanych powierzchniach ma być absolutną przyjemnością. Dzięki 4096 poziomom czułości na nacisk, obsłudze przechyłu i końcówce wykonanej z unikalnego materiału kompozytowego użytkownicy mogą oczekiwać niesamowitej dokładności, szybkości reakcji. Umieszczenie M-Pencil na górze tabletu automatycznie inicjuje parowanie Bluetooth i ładowanie magnetyczne. Wśród akcesoriów mamy też inteligentną klawiaturę magnetyczną, którą można łatwo podłączyć przez Bluetooth. Klawisze mają głębokość skoku wynoszącą 1,3 mm.

Nowy Huawei MediaPad Pro oficjalnie! Czy zagrozi pozycji iPada?

Dostępność

Huawei MatePad Pro i MatePad Pro 5G będą dostępne od kwietnia 2020 r. na wybranych rynkach, w tym Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. MatePada Pro 5G będzie tam można kupić od czerwca 2020 roku. Jeśli chodzi o rynek europejski, to ceny wyglądają następująco:

  • MatePad Pro 6/128 GB – 549€
  • MatePad Pro 8/256 GB – 649€
  • MatePad Pro 8/256 GB w edycji Vegan Leather, z rysikiem – 749€
  • MatePad Pro 6/128 GB LTE – 599€
  • MatePad Pro 8/256 GB LTE – 699€
  • MatePad Pro 5G 8/256 GB – 799€
  • MatePad Pro 5G 8/512 GB – 949€

Jak Wam się podoba nowy tablet? Myślicie, że zagrozi pozycji urządzeniom Apple?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!