Nowy iPad Air może otrzymać port USB-C i kilka innych ulepszeń

Nowy iPad Air może otrzymać port USB-C i kilka innych ulepszeń
Apple iPad Air 3

Jesienią najprawdopodobniej na rynek trafi nowy iPad Air. Oczywiście w sieci już teraz pojawiają się plotki i przecieki na ten temat. Nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że odnajdą one odzwierciedlenie w rzeczywistości, ale jeśli najnowsze informacje się potwierdzą to bardzo możliwe, że sprzęt ten spotka się z bardzo ciepłym przyjęciem przez fanów marki.

iPad Air jeszcze ciekawszy niż wcześniej?

Według najnowszych plotek główną zmianą w nadchodzącym wielkimi krokami iPadzie Air ma być zastąpienie złącza Lightning portem USB-C. I moim zdaniem byłby to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Po pierwsze będziemy w stanie korzystać z ogromnej liczby akcesoriów, które są w pełni kompatybilne także z laptopami czy smartfonami innych producentów, a po drugie raz na zawsze może się zakończyć poszukiwanie odpowiedniego kabla. To jednak nadal jeszcze nie wszystko. Sprzęt ten ma otrzymać procesor Apple A13 Bionic, który już wcześniej pojawił się w serii iPhone 11, a także w nowym iPhone SE.

Nowy iPad Air może otrzymać port USB-C i kilka innych ulepszeń

Na froncie nadchodzącej nowości ma znaleźć się ekran IPS LCD o przekątnej 11 cali. Co więcej może zniknąć także Touch ID, a to pozwoliłoby także zmniejszyć ramki do minimum. Ciężko powiedzieć czy w tegorocznym iPad Air znajdziemy Face ID. Od dłuższego czasu słyszymy także plotki o tym, że Apple chce wykorzystać czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, ale jednocześnie nie wydaje mi się, że rozwiązanie to pojawi się w pierwszej kolejności w tablecie.

Zobacz także: Vivo X50, X50 Pro i X50 Pro+ oficjalnie zaprezentowane. Poznajcie pierwszy smartfon z wbudowanym gimbalem!

Dodatkowo liczę na to, że nowy procesor, port USB-C czy zwiększenie wyświetlacza nie wpłynie na znaczący wzrost ceny. Mam wrażenie, że iPad Air oraz iPad cieszą się taką dużą popularnością, ponieważ są odpowiednio wycenione i oferują naprawdę dobry stosunek ceny do możliwości. Czy gigant z Cupertino i tym razem pójdzie tą drogą? Czas pokaże!

Czego oczekujecie po nadchodzącym iPad Air? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!