Nowy plecak Xiaomi trafia do sprzedaży. Poznajcie Mi Business Casual Backpack 2

Nowy plecak Xiaomi trafia do sprzedaży. Poznajcie Mi Business Casual Backpack 2

Xiaomi wprowadza do swojej oferty drugą generację plecaka biznesowego. Mi Business Backpack dostępny jest także w naszym kraju, a co za tym idzie bardzo możliwe, że nowość giganta z Państwa Środka także pojawi się w polskiej dystrybucji. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Xiaomi Mi Business Casual Backpack 2

Plecak w samych chinach został wyceniony na 199 juanów czyli około 110 zł. Oczywiście zarówno w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do Polski jak i w dystrybucji w naszym kraju cena będzie wyższa, ale myślę, że to już nikogo nie dziwi. Rozmiar plecaka, w porównaniu do pierwszej generacji, został zwiększony z 21 litrów do 26 litrów. Mi Business Casual Backpack 2 posiada dwie komory i każdą z nich jesteśmy w stanie otworzyć w taki sposób, że bez problemu będziemy mieć dostęp do wszystkich przedmiotów, które w nich umieścimy.

Nowy plecak Xiaomi trafia do sprzedaży. Poznajcie Mi Business Casual Backpack 2

Zobacz także: Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker certyfikowany. Premiera nadchodzi wielkimi krokami?

Pierwsza komora przeznaczona jest do przechowywania laptopa z ekranem o przekątnej do 15,6 cala, tabletu oraz mniejszej elektroniki czy książek. Druga jest zdecydowanie mniejsza i posiada przegródki zamykane na magnes, które zostały stworzone po to, aby przechowywać tam dokumenty, pieniądze czy bilety lotnicze. Całość wykonana jest z materiału pokrytego czterema warstwami zapewniającymi praktycznie całkowitą wodoodporność. To sprawia, że nie musimy bać się o elektronikę nawet podczas intensywnych opadów deszczu. Plecak ma wymiary 325 x 180 x 445 mm i waży około 0,93 kg czyli o jakieś 13% mniej niż pierwsza generacja.

Nowy plecak Xiaomi trafia do sprzedaży. Poznajcie Mi Business Casual Backpack 2

Xiaomi zadbało także o wygodę użytkowania. Specjalnie profilowane ramiona w Mi Business Casual Backpack 2 mają zmniejszyć obciążenie naszych pleców i sprawić, że podróżowanie z plecakiem będzie wyjątkowo przyjemne. I trzeba przyznać, że nowość giganta z Państwa Środka wygląda naprawdę dobrze. Miejmy nadzieję, że plecak jak najszybciej trafi do polskiej dystrybucji i, co może najważniejsze, zostanie odpowiednio wyceniony.

Co myślicie o Xiaomi Mi Business Casual Backpack 2? Korzystacie z któregoś z plecaków chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji!

Sprawdź cenę pierwszej wersji plecaka Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!