Nowy power bank Xiaomi z szybkim ładowaniem bezprzewodowym już niedługo trafi na rynek

xiaomi logo

Zarówno Xiaomi Mi 10 jak i Mi 10 Pro trafiły na rynek z szybkim ładowaniem bezprzewodowym o mocy 30 W. Oczywiście chiński gigant posiada już w swojej ofercie ładowarki o takiej mocy, ale już niedługo na rynek może trafić także nowy bank energii, który także pozwoli na naprawdę szybkie ładowanie smartfonów bez użycia jakichkolwiek kabli.

Nowy power bank Xiaomi na horyzoncie

Nadal wprawdzie nie wiemy pod jaką nazwą nowy bank energii producenta z Państwa Środka trafi na rynek, ale w sieci pojawiło się sporo informacji na temat specyfikacji tego urządzenia. Power bank Xiaomi będzie mieć pojemność aż 20000 mAh, a co za tym idzie bez problemu pozwoli nam na kilkukrotne naładowanie smartfona czy innego urządzenia. Dodatkowo nie zabraknie wsparcia dla szybkiego ładowania bezprzewodowego o mocy 30 W. Dla mnie ładowanie bezprzewodowe w power banku nie jest czymś niezbędnym, a nawet wygodnym, ale zapewne znajdzie się grono fanów marki, którzy będą zainteresowani kupnem tego akcesorium.

Nowy power bank Xiaomi z szybkim ładowaniem bezprzewodowym już niedługo trafi na rynek

Oczywiście nie może także zabraknąć portu USB-C. Port ten ma oferować maksymalną moc wyjściową 65 W, a co za tym idzie możliwe będzie także ładowanie laptopów. Dodatkowo nowy power bank giganta z Państwa Środka powinien otrzymać także dwa porty USB-A, ale nadal nie wiemy jaką moc będą one oferować. Co ciekawe nadchodząca nowość Xiaomi ma trafić na rynek w dwóch wersjach. Standardowa może otrzymać obudowę wykonaną z ceramiki, a w wersji premium dodatkowo w zestawie powinniśmy znaleźć pokrowiec wykonany z naturalnej skóry.

Zobacz także: Xiaomi może pracować nad pierwszym smartfonem z aparat 144 Mpix

Ciekawostką jest także informacja o możliwości połączenia z power bankiem przez dedykowaną aplikację. Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem konieczności łączenia się z bankiem energii, ale możliwe, że będziemy w stanie zarządzać jakimiś ustawieniami tego urządzenia. Premiera nadchodzącej nowości Xiaomi ma odbyć się już 9 kwietnia tego roku. Za podstawowy wariant trzeba będzie zapłacić 349 juanów (ok. 210 zł), a za wersję premium 399 juanów (ok. 240 zł).

Co myślicie o nowym power banku Xiaomi? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!