Xiaomi może pracować nad pierwszym smartfonem z aparat 144 Mpix

xiaomi mi 10 dwa kolory

Koniec 2019 roku przyniósł nam informację o tym, że Samsung może pracować nad matrycą 144 Mpix. Nadal nie słyszeliśmy o premierze tej matrycy, ale wszystko wskazuje na to, że Xiaomi już niedługo może wprowadzić na rynek pierwszy smartfon z zupełnie nowym aparatem.

Xiaomi może po raz kolejny zaskoczyć

Bez wątpienia Xiaomi jest jedną z tych firm, która jako pierwsza wprowadza pewne innowacje na rynek. Redmi Note 7 był pierwszym smartfonem z aparatem 48 Mpix, a matryca 108 Mpix w pierwszej kolejności pojawiła się w Mi CC9 Pro. I wiele wskazuje na to, że sytuacja może się powtórzyć. Teraz w sieci, za sprawą jednej z osób odpowiedzialnych za naprawdę sporą liczbę przecieków, które bardzo często okazują się prawdą, pojawiły się informacje mówiące jasno – gigant z Państwa Środka pracuje nad smartfonem z aparatem 144 Mpix. Najprawdopodobniej będzie to właśnie wspomniana wcześniej matryca Samsunga.

Według plotek matryca ta po raz pierwszy ma zadebiutować wraz z Mi CC10 Pro. Smartfon ten będzie stworzony na rynek Chin, ale powinniśmy doczekać się także globalnej premiery identycznego modelu o nazwie Mi 10S Pro. Kiedy możemy spodziewać się prezentacji tych urządzeń? Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się tego zbyt szybko. Moim zdaniem premiera nowości Xiaomi może odbyć się w drugiej połowie tego roku, a możliwe, że nawet dopiero w czwartym kwartale.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Lite 5G jednak trafi do sprzedaży w naszym kraju!

Tak naprawdę Mi 10 oraz Mi 10 Pro dopiero co trafiły na rynek, a co za tym idzie chiński producent nie może zbyt szybko wprowadzić do sprzedaży nowszych modeli, ponieważ niedawno zaprezentowane flagowce będą się gorzej sprzedawać. Oczywiście cała reszta specyfikacji Mi CC10 Pro czy Mi 10S Pro pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak bardzo możliwe, że w bliżej nieokreślonej przyszłości poznamy więcej szczegółów na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10.

Czy waszym zdaniem wykorzystanie aparatu 144 Mpix ma sens? A może uważanie, że takie aparaty nie są potrzebne w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!