Nowy smartfon Redmi w TENAA. Czyżby był to Redmi 8?

redmi 7 1
Redmi 7

Wczoraj pojawiły się w sieci nowe informacje na temat nadchodzącego Redmi Note 8, a dziś kolejny smartfon submarki Xiaomi pojawił się w TENAA. Model ten będzie budżetowcem, a co za tym idzie spodziewamy się, że najświeższe przecieki dotyczą Redmi 8. Smartfon ten może trafić na rynek jeszcze w tym roku!

Co ze specyfikacją Redmi 8?

Nowe urządzenie producenta z Państwa Środka trafiło do TENAA pod nazwą kodową M1908C3IC. Jednak najprawdopodobniej smartfonem tym będzie właśnie wspomniany już wcześniej Redmi 8. Model ten ma otrzymać ekran typu IPS o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości HD+. Oczywiście w jego górnej części zostanie umiejscowione niewielkie wcięcie skrywające 8-megapikselowy aparat do zdjęć typu selfie. Za wydajność będzie odpowiadać jednostka nieznanego na tę chwilę producenta składająca się z ośmiu rdzeni o taktowaniu do 2.0 GHz na rdzeniu. Procesor będzie wspierany przez 2 GB, 3 GB lub 4 GB RAM-u w zależności od wersji.

Na pliki użytkownika zostało przeznaczone 16 GB, 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście, jak to przystało na serię Redmi, nie zabraknie także wsparcia dla kart microSD o pojemności do 512 GB. Na pleckach zostanie umiejscowiony czytnik linii papilarnych oraz dwa aparaty. Na temat dodatkowego oczka nic nie wiemy, a głównym ma być 12-megapikselowy sensor. Całość ma działać dzięki ogromnej baterii o pojemności aż 5000 mAh. Tak duże ogniwo w połączeniu z ekranem o rozdzielczości HD+ i najprawdopodobniej energooszczędnym procesorem może zapewnić nam naprawdę długie czasy pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz także: Europejska premiera Xiaomi Mi 9T Pro odbędzie się już 20 sierpnia?

Redmi 8 ma mieć wymiary 156,3 x 9,4 x 75,4 mm i ważyć 190 g. Na rynek powinno trafić aż osiem kolorystyk tego urządzenia – czarna, czerwona, niebieska, różowa, biała, zielona, fioletowa i szara. Tym samym każdy z potencjalnych klientów powinien znaleźć coś dla siebie. Kiedy możemy spodziewać się premiery Redmi 8? Konkretna data nie została jeszcze ujawniona, ale bez wątpienia prezentacja będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

Co myślicie o takiej specyfikacji i wyglądzie nadchodzącego urządzenia Redmi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!