Amazfit Bip 5 oficjalnie! Znamy specyfikację techniczną oraz polską cenę

Amazfit Bip 5 oficjalnie
fot. producenta

Firma Amazfit wprowadziła właśnie do sprzedaży nową generację swojego popularnego smartwatcha – Bip 5, który pojawił się także na polskim rynku. Zobaczcie sami, co oferuje i ile kosztuje nowość Amazfit

Amazfit Bip 5 – parametry techniczne

Bip 5 wyposażono w duży, 1,91-calowy wyświetlacz LCD pracujący w rozdzielczości 320×380 pikseli. Ekran ponadto został pokryty szkłem 2.5D, a sama obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego i charakteryzuje się pyło- i wodoszczelnością zgodnie ze standardem IP68. Smartwatch oferuje ponad 70 tarcz, w tym funkcję Portrait Watch Face, która ustawia zdjęcie wybrane przez użytkownika jako tarczę. 

Amazfit Bip 5 oficjalnie
fot. producenta

Zegarek pracuje pod kontrolą systemu ZeppOS, który znany jest głównie z droższych urządzeń producenta. Amazfit Bip 5 otrzymał także ponad 120 trybów treningowych, a producent informuje, że smartwatch dodatkowo może samodzielnie wykrywać i rejestrować siedem aktywności. Warto też wspomnieć o obecności czujnika BioTracker PPG, który odpowiedzialny jest za ciągłe monitorowanie nasycenia krwi tlenem, tętna oraz poziomu stresu. Urządzenie ostrzega także w momencie, gdy wykryje nieprawidłowości zdrowotne.

Warto  jeszcze dodać, że raporty treningowe można zsynchronizować z aplikacjami adidas Running, Strava, komoot, Apple Health oraz Google Fit. 

Amazfit Bip 5 oficjalnie! Znamy specyfikację techniczną oraz polską cenę
fot. producenta

Amazfit Bip 5 wyposażony został w łączność Bluetooth, GPSa oraz wbudowany głośnik i mikrofon, które pozwalają na wykonywanie połączeń telefonicznych i korzystanie z asystenta głosowego Amazon Alexa. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 300 mAh, który według producenta powinna wystarczyć na 10 dni standardowego użytkowania lub 5 dni intensywnego użytkowania.

Amazfit Bip 5 – cena w Polsce

Nowość Amazfit pojawiła się już w jednym z polskich sklepów z elektroniką. Amazfit Bip 5 pojawił się w ofercie Media Expert, ale sam sklep nie ujawnia jego ceny. Wiemy jedynie, że zegarek dostępny będzie w kolorze czarnym, białym oraz różowym.

Co ciekawe, serwis AntyWeb przekazał, że smartwatch Amazfit będzie dostępny w Polsce w cenie ustalonej na 399 złotych. 

Źródło: Amazfit

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!