Strona główna Akcesoria Nowy tablet firmy Samsung pojawił się na zdjęciach. Taki aparat w tabletach...

Nowy tablet firmy Samsung pojawił się na zdjęciach. Taki aparat w tabletach to rzadkość!

-

Zazwyczaj tablety służą nam do oglądania filmów, przeglądania internetu, niekiedy do pracy biurowej. Raczej rzadko wykonujemy nimi zdjęcia, bowiem najczęściej mają mierne aparaty. Pełniły one funkcję takiego dodatku w nich. Tymczasem koreański gigant myśli trochę inaczej i Galaxy Tab S6 będzie miał dwa aparaty!

Chyba drugi raz widzę takie coś w tych urządzeniach

Samsung pracuje nad swoim nowym tabletem jakim jest Galaxy Tab S6. I nie, nie pomyliłem się pisząc cyfrę „6”. Koreański producent postanowił z jakiegoś powodu pominąć cyfrę „5”. Nie wiem skąd ten pomysł, ale to nie pierwsze takie zagranie wśród producentów elektroniki użytkowej. Przykład? Znajdziecie gdzieś w sklepach Xiaomi Mi 7? No nie znajdziecie, bo go nie ma. Tak samo będzie w przypadku tabletów Samsung. W sieci pojawiły się zdjęcia tego urządzenia. Od razu zauważyłem bardzo ciekawą rzecz.

galaxy tab s6 aparat

Pierwsza z nich to podwójny aparat. To naprawdę rzadko spotykane rozwiązanie. Do tej pory takie coś mogliśmy spotkać jedynie w tablecie Honor Waterplay 8. Druga soczewka zapewne będzie pomagała w rozmyciu tła, choć miło byłoby zobaczyć tam np. szerokokątny obiektyw. W to jednak wątpię i raczej skłaniam się ku pierwszej opcji.

Warto przeczytać: ROOTgear: Xiaomi Mi MIX 2S Kowalskiego

To, co jeszcze mnie zainteresowało, to jest wklęsły pasek w jego pleckach. Na jednym z jego końców widzimy ciemniejszy obszar. Co to jest? Może część z Was nie wie tego, ale Galaxy Tab S4 został wyposażony w rysik, podobnie jak urządzenia z serii Note tego producenta. Tablet ten jednak nie miał żadnego dedykowanego miejsca w sobie na niego, nie to co smartfony z wcześniej wspomnianej serii. Ten rowek w pleckach Galaxy Tab S6 będzie służył zapewne jako magnetyczne mocowanie na wspomniane akcesorium. Trzeba przyznać, pomysłowe rozwiązanie, bowiem dzięki temu będzie on mógł być zawsze z nami.

galaxy tab s6 tył

Znana jest nam też jego częściowa specyfikacja. Jego sercem będzie Snapdragon 855 wraz z co najmniej 6 GB RAM-u. Otrzyma on, zależnie od wersji, 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Sam wyświetlacz będzie miał przekątną 10.5″, tak więc do najmniejszych należeć on nie będzie.

ggalaxy tab s6 front

Samsung Galaxy Tab S6 dostępny będzie także w wersji z modemem LTE. Kupić go będzie można w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, brązowej oraz niebieskiej. Nie wiemy jednak, kiedy odbędzie się jego premiera. Może to mieć miejsce na targach IFA w Berlinie już we wrześniu, a może także ujrzeć światło dzienne wraz ze smartfonami Galaxy Note 10, czyli w sierpniu.

Jak myślicie, jaką funkcję będzie pełnił drugi obiektyw z tyłu w Galaxy Tab S6? Piszcie w komentarzach!

ŹródłoGSMArena

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej