[AKTUALIZACJA]Nowy Telegram da Ci więcej kontroli nad zdjęciem profilowym

Telegram
(fot. Telegram)

Wraz z końcem 2022, Telegram ma dla nas jeszcze jedną aktualizację, a w niej sporo ciekawych dodatków – zwłaszcza takich dotyczących zdjęć profilowych. Co takiego wprowadzono?

Telegram z aktualizacją

Pierwszą nowością jest rozszerzenie funkcji spoiler. Do tej pory mogliśmy ukryć tekst, natomiast teraz rozszerzono to o zdjęcia i filmy. Po wysłaniu wiadomości, nasz odbiorca zobaczy multimedia z filtrem rozmycia obrazu. Dopiero dotknięcie sprawi, że ukaże się faktyczna zawartość.

Telegram usprawnił zarządzanie pamięcią podręczną. Już od dawna mogliśmy ustalać wielkość pamięci podręcznej, a także usuwać nieużywane elementy po pewnym czasie. Dzięki nowej aktualizacji możemy dodać osobne ustawienia automatycznego usuwania dla zbuforowanych multimediów z prywatnych czatów, grup i kanałów – z wyjątkami dla określonych czatów. Dodano też nowe wykresy kołowe. Na iOS czas obliczenia wielkości rozmiaru pamięci został znacznie skrócony.

Twórcy Telegrama rozszerzyli też możliwości wbudowanego edytora multimediów. Narzędzia do rysowania dynamicznie zmieniają szerokość w zależności od szybkości rysowania i automatycznie wygładzają linie. Dodano też funkcję rozmycia, co ma umożliwić ukrywanie wrażliwych danych. Jest też próbnik kolorów. Podczas dodawania tekstu do zdjęć lub filmów od teraz można zmienić jego rozmiar, font i tło. Dodawanie niestandardowych animowanych emoji do tekstu na obrazach jest dostępne dla wszystkich użytkowników, również dla tych bez subskrypcji Telegram Premium.

Kolejne zmiany dotyczą zdjęć profilowych. Po pierwsze, każdemu swojemu znajomemu możemy ustalić własne zdjęcie profilowe, widoczne tylko dla nas. Po drugie, można te zdjęcie zaproponować, wtedy znajomy będzie mógł je łatwo ustawić jako swoje główne.

Po trzecie, pojawiły się też nowe funkcji ograniczania widoczności naszego zdjęcia profilowego. Można ustawić pewne zdjęcie publiczne, widoczne dla każdego użytkownika Telegrama. Jest to ciekawa nowość, bowiem do tej pory jak ograniczaliśmy widoczność naszego zdjęcia, to inni widzieli tylko koło z inicjałem naszej nazwy.

Zmiany dotyczą także administracji grup. Admini grup liczących ponad 200 osób od teraz mogą ukryć listę członków. Wtedy lista ta będzie dostępna tylko dla administratorów. Dodano też nowe animacje postępu na Androidzie i nowe animowane emoji dla użytkowników premium.

Źródło: Telegram blog

Aktualizacja

Nowa aktualizacja Telegrama sprawia, że także małe grupy użytkowników mogą skorzystać z tematów. Jest to funkcja wprowadzona jakiś czas temu, jednak teraz mogą z niej skorzystać wszystkie grupy. Dodatek ten w zasadzie przerabia grupę na coś w rodzaju “serwera” znanego z Discorda. Świetna funkcja zwłaszcza dla grup pracowniczych czy studenckich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!