Strona główna Aktualności Nowy TicWatch Pro ma LTE i oferuje 30 dni działania

Nowy TicWatch Pro ma LTE i oferuje 30 dni działania

-

Rok temu firma Mobvoi zaprezentowała smartwatcha, który w mobilnym świecie wzbudził niemałe zainteresowanie. Przez zastosowanie podwójnego wyświetlacza był on w stanie wytrzymać na pojedynczym ładowaniu o wiele dłużej niż inteligentne zegarki konkurencji. Teraz firma pokazała drugą generację urządzenia – oto TicWatch Pro 4G/LTE.

Podwójny wyświetlacz

TicWatch Pro 4G/LTE, gdyż tak brzmi jego pełna nazwa, to druga generacja dobrze już nam znanego TicWatcha Pro. Mamy tu zatem do czynienia z podwójnym ekranem – jeden z nich to 1,39-calowy wyświetlacz typu AMOLED, który może pochwalić się rozdzielczością wynoszącą 400 x 400 px. Drugi z ekranów to FSTN LCD, który wyróżnia się minimalnym poborem energii i znakomitą widocznością w słońcu.

Za wydajność urządzenia odpowiada Snapdragon 2100. To dość rozczarowująca decyzja, gdyż ten układ był mocno przestarzały już podczas premiery poprzedniego modelu. Na pocieszenie otrzymujemy aż 1 GB pamięci RAM, która została zwiększona dwukrotnie w stosunku do poprzedniego modelu. Zegarek pracuje w oparciu o system WearOS. Może współpracować zarówno z Androidem, jak i z iOS.

Recenzja TicWatch Pro. Takiego zegarka szukałem!

4G pozwoli zostawić telefon w domu

Na pokładzie TicWatcha Pro znajdziemy także moduł 4G z wbudowaną kartą eSIM, która pozwoli na odbieranie połączeń telefonicznych, SMS-ów oraz powiadomień z telefonu nawet, jeśli nie mamy go przy sobie. Całość zasilana jest baterią o pojemności 415 mAh. TicWatch Pro może pracować w dwóch trybach. W trybie Smart Mode, w którym mamy dostęp do wszystkich funkcji zegarka oraz ekranu AMOLED, zegarek wytrzyma od 2 do 5 dni. Można także przełączyć się w tryb Essental Mode, który wykorzystuje wyłącznie energooszczędny ekran LCD. W tym trybie zegarek jest w stanie pracować przez około 30 dni.

Naturalnie nie zabrakło modułu GPS, ani NFC do płatności zbliżeniowych. Obudowa TicWatcha Pro spełnia standard odporności IP68. Mobvoi chwali się także poprawioną dokładnością monitorowania aktywności oraz mierzenia pulsu. Ponadto od teraz można rejestrować aktywność bez uprzedniego wybierania konkretnej dyscypliny – zegarek sam ją rozpozna i zacznie mierzyć po wykryciu ruchu. TicWatch Pro jest już dostępny do zakupu na stronie Amazonu w cenie wynoszącej 279$ (ok. 1060 zł).

Warto przeczytać: Mobvoi prezentuje TicWatch E2 oraz TicWatch S2 – nowe zegarki dla aktywnych!

To nie pierwszy ciekawy produkt Mobvoi

Mobvoi, czyli chińskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Pekinie, w przeszłości zaprezentowało TicWatcha (pierwszej generacji), który inrygował sposobem interakcji poprzez przesuwanie palcem po obudowie zegarka. Firma zaprezentowała także swoją odpowiedź na AirPodsy od Apple’a w postaci słuchawek bezprzewodowe TicPods Free. Zastosowanie podwójnego wyświetlacza w ubiegłorocznym TicWatchu Pro udowadnia, że chińskiej firmie nie wyczerpały się ciekawe rozwiązania.

Zobaczymy, jak druga odsłona TicWatcha Pro będzie spisywała się w praktyce. Szkoda, że firma nie zdecydowała się zaktualizować układu na nowszego Snapdragona 3100, który zapewne polepszyłby dodatkowo żywotność baterii. W zachowaniu płynności z pewnością pomoże gigabajt RAM-u. Osobiście wolałbym jednak, gdyby TicWatch Pro pracował na jakimś oszczędniejszym systemie, gdyż szczerze mówiąc, nie należę do zwolenników WearOS.

A co Wy sądzicie o nowej odsłonie TicWatcha Pro?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej