Nowy zegarek Garmina zaprezentowany. Oto Venu 2!

garmin venu 2

Garmin pokazał dzisiaj drugą generację zegarka Venu, który jako pierwsze urządzenie tego producenta otrzymał zegarek AMOLED. Sprawdźmy więc, co oferuje Garmin Venu 2!

Garmin Venu 2 w dwóch rozmiarach

Na rynek Venu 2 trafi w dwóch wersjach, które różnić będzie rozmiar koperty. Garmin Venu 2 ma 45 mm, wyświetlacz o przekątnej 1.3 cala i rozdzielczości 416 x 416 px. Venu 2S natomiast ma kopertę 40 mm z wyświetlaczem 1.1 cala o rozdzielczości 360 x 360 px. W obu zegarkach dostępny jest jednak tryb Always on Display i szkło Gorilla Glass 3, podczas gdy ramka wykonana jest ze stali nierdzewnej, a obudowa z wzmacnianego tworzywa sztucznego. Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, tutaj także jest wodoszczelność 5 ATM.

garmin venu 2

Garmin Venu 2 zasilany jest baterią, która ma pozwolić na nawet 11 dni pracy w trybie smartwatcha, podczas gdy w przypadku wariantu 2S ma to być do 10 dni. Pierwsza generacja z kopertą 43 mm mogła pracować do 5 dni, więc mamy tutaj podwojenie możliwości względem poprzednika. Dodatkowo poprawiono ładowanie – 10 minut podpięcia do zasilania ma zapewnić dodatkowy dzień pracy zegarka w trybie smartwatcha lub 1 godzinę dodatkowej pracy w trybie aktywnego GPS.

Oczywiście oba zegarki obsługują łączność satelitarną GPS, GLONASS oraz Galileo. Nie zabrakło też kompasu i wysokościomierza barometrycznego. Ponadto Venu 2 jest pierwszym zegarkiem z nowym pulsometrem Elevate V4.

Funkcje Garmin Venu 2

Nowe zegarki dostały także więcej trybów treningowych. Wśród nowości znalazło się wsparcie dla HIIT (Wysokowydajnościowy trening interwałowy), a także dla pieszych wędrówek, ścianki wspinaczkowej w pomieszczeniach oraz wspinaczki bez liny. Ponadto producent postawił na bardziej zaawansowane monitorowanie jakości snu. Teraz punktacja za sen wyliczana jest na podstawie pulsu, oddechu, natlenienia krwi oraz poziomu stresu.

garmin venu 2

Oczywiście nie brakuje także standardowych funkcji znanych z innych inteligentnych zegarków. W Garmin Venu 2 sprawdzimy powiadomienia ze smartfona (a mając Androida nawet na nie odpiszemy), sprawdzimy informacje o pogodzie, a także posłuchamy muzyki ze Spotify lub zapłacimy zegarkiem przez Garmin Pay.

garmin venu 2 funkcje

Cena Garmin Venu 2 i Venu 2S

Oba zegarki dostępne są już do zamówienia z oficjalnej strony producenta i niezależnie od wybranej wersji cena jest taka sama i wynosi 400€ (około 1840 zł). Nie jest to najniższa cena za zegarek, jednak doświadczenie pokazuje, że zegarki Garmina cechują się dużą niezawodnością i najwyższą jakością jeśli chodzi o funkcje monitorowania aktywności fizycznej. A do tego pracują względnie długo na jednym ładowaniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!