Nubia Red Magic 2 zadebiutowała z 10 GB RAM-u. Akcja crowdfundingowa trwa

nubia red magic 2 (1)

Nubia zaprezentowała drugą generację ich gamingowego smartfona. Red Magic 2, bo właśnie tak został nazwany ten model, trafił także na chińską platformę crowdfundingową JD.com, na której cieszy się ogromną popularnością!

10 GB RAM staje się standardem

Na rynku pojawił się kolejny smartfon wyposażony w 10 GB RAMu LPDDR4X. Po Xiaomi Black Shark Helo i Mi MIX 3 przyszedł czas przyszedł czas na Nubie Red Magic 2. Urządzenie to wyposażone jest w Qualcomm Snapdragona 845 o taktowaniu do 2,8 GHz na rdzeniu. Na pliki użytkownika zostało przeznaczone 256 GB pamięci UFS 2.1. Telefon przeznaczony dla graczy powinien pozostać chłodny nawet podczas wielogodzinnych sesji gier mobilnych. Chiński gigant postanowił osiągnąć to za pomocą podwójnego systemu chłodzenia – standardowego powietrzem oraz dodatkowego wodnego. Takie połączenie ma zapewnić wzrost wydajności nawet o 70%.

nubia red magic 2 (2)

Nie zabrakło także trybu GameBoost, który możemy aktywować za pomocą jednego kliknięcia. Diody RGB zostały umiejscowione na pleckach. Na bocznej krawędzi umieszczono triggery nazwane przez chińskiego producenta Red Magic Buttons. Użytkowników ma oczarować także dźwięk. Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest do aktywnej redukcji szumów. Dodatkowo wykorzystano technologię 3D Stereo Audio, DTS 7.1 Surround Sound orraz DTS:X Ultra (bezpośredni konkurent dla technologii Dolby Atmos). Na froncie Nubii Red Magic 2 znajdziemy 6 calowy ekran LTPS TFT o przekąnej 6 cali o rozdzielczości FullHD+ (2160 x 1080 pikseli). Zdjęcia są wykonywane przy pomocy 24-megapikselowej kamery tylnej oraz 8-megapikselowego aparatu przedniego. Całość działa na Androidzie 9 Pie.

Ponad 240% założonej kwoty w dwa dni!

Pierwsze generacja Nubii Red Magic trafiła na platformę crowdfundingową, a dopiero po pewnym czasie do regularnej sprzedaży. Wtedy też taki program sprzedażowy został ciepło przyjęty przez wszystkich fanów chińskiego producenta. Firma z Państwa Środka postanowiła powtórzyć coś co udało się w przeszłości. Nubia Red Magic 2 dostępna jest, na tą chwilę, jedynie na platformie crowdfundingowej JD.com. Cel zbiórki wynosił milion juanów (ok. 543 000 zł). W momencie pisania artykułu zebrano już ponad 240% założonej kwoty. Cała akcja potrwa do 6 grudnia, a wysyłka rozpocznie się maksymalnie 30 dni później. Wtedy też rozpocznie się regularna sprzedaż urządzenia. Nubia Red Magic 2 została wyceniona na 3888 juanów czyli około 2110 zł.

nubia red magic 2 (1)

Co myślicie o Nubii Red Magic 2? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!