Nubia Red Magic 5G Lite będzie globalną wersję Nubii Play 5G

Nubia Red Magic 5G Lite będzie globalną wersję Nubii Play 5G

Nubia Play 5G została oficjalnie zaprezentowana światu w drugiej połowie kwietnia tego roku. Smartfon ten dostępny był jedynie na rynku chińskim i nic nie wskazywało na to, że doczekamy się premiery wersji globalnej. Teraz sytuacja się zmieniła i już niedługo powinna rozpocząć się sprzedaż tego urządzenia!

Nubia Red Magic 5G Lite

W bazie danych GCF (Global Certification Forum) oraz EEC (Eurasian Economic Commision) zostało odnalezione urządzenie o nazwie kodowej Nubia NX651J. Do tej pory nie wiedzieliśmy co to za sprzęt, ale teraz możemy być wręcz pewni, że urządzenie to trafi na rynek jako Nubia Red Magic 5G Lite. Co ciekawe smartfon ten tak naprawdę nie będzie niczym nowym, a jedynie globalną wersją czegoś co znamy już od dłuższego czasu. Nubia Play 5G wyglądała, przynajmniej na papierze, bardzo ciekawie i myślę, że także wielu mieszkańców Starego Kontynentu może być zainteresowanych zakupem tego sprzętu.

Co ze specyfikacją? Na froncie Nubii Red Magic 5G Lite zostanie umiejscowiony wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,65 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 144 Hz. W ekranie nie znajdziemy jakichkolwiek dziur czy wcięć, a aparat 12 Mpix przeznaczony do zdjęć selfie umiejscowiony jest w wąskiej ramce nad wyświetlaczem. Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 765G. Jednostka ta wspierana jest przez 6 GB lub 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz także: Na dzień przed oficjalną premierą poznaliśmy niemal pełną specyfikację techniczną Honora Play4 Pro!

Na pleckach natomiast umiejscowiono cztery aparaty. Głównym oczkiem jest matryca 48 Mpix o świetle f//1.8, a dodatkowymi obiektyw ultraszerokokątny 13 Mpix o świetle f/2.2, obiektyw do makro 2 Mpix o świetle f/2.4 oraz obiektyw do zdjęć portretowych 2 Mpix o świetle f/2.4. Całość działa dzięki baterii o pojemności 5100 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 30 W. Nadal zagadką pozostaje cena Nubii Red Magic 5G Lite. Miejmy nadzieję, że już wszystko stanie się jasne!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nubia Play 5G.

Co myślicie o Nubii Red Magic 5G Lite? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!