Nubia Red Magic 5G może otrzymać aż 16 GB RAM LPDDR5. Czy jednak komukolwiek jest to potrzebne?

nubia red magic 3 2

To, że Nubia Red Magic 5G już niedługo trafi na rynek jest wręcz pewne. W sieci pojawia się coraz to więcej informacji na temat tego urządzenia i wszystko wskazuje na to, że będzie to naprawdę ciekawy sprzęt. Niemniej jednak czy faktycznie użytkownicy potrzebują aż takiej wydajności?

Nubia Red Magic 5G smartfonem dla najbardziej wymagających użytkowników

Nadchodząca nowość chińskiego producenta będzie bez wątpienia smartfonem przeznaczonym dla graczy. Tym samym możemy być wręcz pewni, że smartfon ten otrzyma Qualcomm Snapdragona 865. Teraz jednak głos w sprawie Nubii Red Magic 5G zabrał sam dyrektor firmy. Według postu Ni Fei zamieszczonego w chińskim serwisie Weibo nowość producenta z Państwa Środka ma otrzymać aż 16 GB RAM LPDDR5. Z jednej strony taka ilość RAM-u robi wrażenie, a z drugiej nadal zastanawiam się czy są na świecie użytkownicy, którzy potrzebują aż takiej wydajności. Sam lubię korzystać z flagowców, ale tak naprawdę nigdy nie czułem, że 6 GB RAM-u to zbyt mało w dzisiejszych czasach. Już 8 GB wydaje się czymś w pełni wystarczającym i nie umiem wyobrazić sobie do czego można wykorzystać aż 16 GB RAM-u.

Nubia Red Magic 5G może otrzymać aż 16 GB RAM LPDDR5. Czy jednak komukolwiek jest to potrzebne?

I oczywiście jestem świadomy tego, że aplikacje czy gry mobilne są coraz to bardziej wymagające. Niemniej jednak ich rozwój nie jest na tyle szybki, żebyśmy potrzebowali nagle tak niesamowitej mocy obliczeniowej. Co jeszcze wiemy na temat Nubii Red Magic 5G? Jakiś czas temu chiński producent opublikował na Weibo post pokazujący szybkie ładowanie o mocy aż 80 W, ale nadal nie wiemy czy technologia ta zostanie wykorzystana właśnie w nadchodzącej nowości firmy z Państwa Środka. Według danych pochodzących z certyfikacji 3C ładowanie ma mieć moc 55 W.

Zobacz także: Nubia może pracować nad szybkim ładowanie o mocy aż 80 W

Pewne jest także wykorzystanie ekranu o częstotliwości odświeżania 144 Hz oraz trzy aparaty tylne. Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh. I chociaż data premiery nie jest znana to bardzo możliwe, że smartfon ten pojawi się na rynku na przełomie lutego i marca. To właśnie w lutym powinien zostać zaprezentowany także Xiaomi Black Shark 3, a to bez wątpienia główny konkurent dla Nubii Red Magic 5G.

Na zdjęciu głównym znajduje się Nubia Red Magic 3.

Czekacie na premierę nowej Nubii? Czego po niej oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!