Nubia Z20 z najlepszym aparatem na rynku? Taką obietnicę złożył menadżer firmy

nubia z19

Myślę, że stwierdzenie, że smartfony robią coraz to lepsze zdjęcia nie zdziwi nikogo. Liderem w tej kwestii chce zostać Nubia, która w tym roku ma zaprezentować światu model oznaczony jako Z20. Co wiemy o flagowcu chińskiego producenta?

Nubia Z20 ma zmienić rynek smartfonów

Tak naprawdę Nubia Z19 miała zadebiutować już w drugiej połowie 2018 roku. Ciężko powiedzieć dlaczego chiński producent nie pokazał światu wtedy tego urządzenia. Możliwe, że chciał dopracować swój smartfon do perfekcji i zaprezentować nam coś co zaskoczy nas wszystkich. Już niedługo na rynku ma pojawić się Nubia Z20 czyli wszystko wskazuje na to, że pominięto w numeracji liczbę 19. Teraz głos w tej sprawie zabrał sam globalny menadżer firmy Nubia. Ni Fei przyznał, że smartfony robią coraz to lepsze zdjęcia. Użytkownicy mają do dyspozycji aparaty ultraszerokokątne, obiektywy do zdjęć typu makro czy nawet 10-krotny hybrydowy zoom optyczny, który oferuje praktycznie całkowicie bezstratne powiększenie. Oczywiście optyczna stabilizacja obrazu czy nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę stały się pewnego rodzaju standardem wśród flagowych smartfonów.

Zobacz także: Sony Xperia 2 najprawdopodobniej zadebiutuje podczas targów IFA 2019

Nu Fei był niestety bardzo powściągliwy w udzielaniu informacji na temat nadchodzącego modelu firmy Nubia. Stwierdził on jednak, że Nubia Z20 (najprawdopodobniej właśnie pod taką nazwą urządzenie to zadebiutuje na rynku) będzie mogła walczyć z najlepszymi smartfonami w kwestii jakości zdjęć, a nawet powinna zdeklasować konkurencję. Aby to udowodnić chiński producent nawiązał współpracę z chińskim naukowcem Dr. Deng Licai. Ten w serwisie Weibo opublikował zdjęcia przedstawiające zaćmienie słońca wykonane własnie przy pomocy Nubii Z20.

Oczywiście różnorodność na rynku mobilnym jest czymś dobrym dla użytkowników, ale jeśli chiński producent nie dopracował swojego oprogramowania to może być ciężko zdobyć jakąkolwiek popularność. Sam korzystałem z kilku smartfonów Nubii i Archosa czyli europejskiego rebrandu urządzeń chińskiego producenta i tak jak ich specyfikacja była naprawdę niezła tak optymalizacja pozostawiała naprawdę sporo do życzenia. Czym zatem może zaskoczyć nas Nubia? Informacje na temat nowego modelu mają pojawić się w sieci już w najbliższych dniach. To oznacza tylko jedno – premiera nadciąga wielkimi krokami.

Czy waszym zdaniem nadchodzący flagowiec Nubii ma szansę zagrozić konkurencji w kwestii jakości zdjęć? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!