niedziela, Wrzesień 15, 2019
Strona główna Aktualności O ile ten plakat nie kłamie, to w niedalekiej przyszłości czeka nas...

O ile ten plakat nie kłamie, to w niedalekiej przyszłości czeka nas premiera Xiaomi Redmi Pro 2

-

Myślę, że nikt nie spodziewał tego, że wyjdzie następca dla Xiaomi Redmi Pro. Ten charakterystyczny model został zaprezentowany prawie dwa lata temu i całkowicie łamał konwencje, według których powstawały wtedy średniaki i budżetowce Xiaomi. Zobaczmy co ciekawego może znaleźć się w jego następcy!

Czy Xiaomi wyda następcę Redmi Pro?

Dlaczego Redmi Pro odróżniał się od reszty telefonów? Posiadał unikatowy dla Xiaomi ekran OLED, niestosowany do tej pory w średniakach przez pomarańczowego giganta. Nawet w serii Mi nieliczne modele posiadają ekrany AMOLED i są to głównie najnowsze modele, dlatego Redmi Pro to prawdziwy ewenement. Był to jeden z najtańszych wtedy telefonów z podwójnym aparatem i pierwszy u Xiaomi. Wyróżniał się też zastosowaniem portu USB typu C, co wciąż jest rzadkością wśród budżetowców i średniaków niektórych producentów. Moc zapewniał Mediatek X20 lub X25, który miał do dyspozycji duża baterię 4050 mAh.

Redmi Pro 2 plakat

Pragnę zaznaczyć, że plakaty, które zostały opublikowane na mikroblogu Weibo nie są oficjalne. Niemniej jednak warto się im przyjrzeć, gdyż mogą zawierać ziarnko prawdy. Według nich nowy Redmi Pro 2 będzie wyposażony w zaprezentowanego w tym roku Snapdragona 675. Jest to chipset powstały w 11-nm procesie technologicznym. Oferuje on osiem rdzeni, z czego dwa to Kryo 460 (bazujące na Cortex-A76) pracujące z częstotliwością do 2 GHz, natomiast pozostałe sześć to energooszczędne jednostki to Cortex-A55 z zegarem do 1,78 GHz. Już przy okazji premiery tego układu chodziło plotki o tym, że Xiaomi jako pierwsze użyje go w swoim telefonie.

Myślę, że nadaje się on do Redmi Pro 2 – który w teorii ma być telefonem „z jajem”. Nie jest to najmocniejsza jednostka ze stajni Qualcomma, ale właśnie SoC zoptymalizowany pod kątem gier oraz mobilnej fotografii.

Xiaomi Redmi Pro 2

Jeśli chodzi o mobilną fotografię, to chodzą plotki, że to Redmi Pro 2 będzie tym smartfonem Xiaomi, który będzie wyposażony w 48-megapikselową matrycę. Informacjami o takim urządzeniu podzielił się Lin Bin. Część osób wiążę se sobą Redmi Pro 2 i Sony IMX586, ponieważ Snapdragon 675 obsługuje snapshot do 48 Mpx. Niestety nie wydaje mi się, ponieważ z tego co udało mi się dowiedzieć, to Xiaomi wykorzysta tę matrycę w swoich przyszłych flagowcach takich jak Mi 9 oraz MIX 3. Jest to zbyt drogi produkt, aby użyto go masowo w średniaku.

Jak myślicie, Redmi Pro 2 zaskoczy nasz czymś ciekawym?

Źródłoweibo
Mariusz Hybiakhttps://rootblog.pl/author/m-hybiak/
Introwertyk. Uczeń liceum ogólnokształcącego na profilu mat-fiz. W przyszłości chciałby zdobyć zawód związany z informatyką, jego zainteresowaniem.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej