Oculus Quest 2 zadebiutował!

Oculus Quest 2 zadebiutował!

Najnowszy Oculus ma zapewnić nie tylko niezapomniane wrażenia i nowe doświadczenia dla graczy, ale również nowe możliwości dla programistów i całą listę nowych gier dla nowicjuszy na całym świecie.

Nowa generacja uniwersalnej rzeczywistości z Oculus Quest 2!

Już dzisiaj firma ma zaszczyt pochwalić się nam najnowszym Oculusem Quest 2, który do przedsprzedaży trafi prawdopodobnie już 13 października. Quest 2 przesuwa poziom VR do przodu dzięki przeprojektowanej obudowie typu all-in-one, nowym kontrolerom dotykowym oraz ekranie z dużo lepszą rozdzielczością niż jego poprzednicy. Sprawienie sobie nowego sprzętu będzie kosztowało nas 299 USD czyli około 1150zł.

Stworzony pod najlepsze gry.

Nowy Oculus zawiera system innowacji napędzający wszystkie gry nowej generacji, w jeszcze lepszym wydaniu. Wyposażony on jest w pierwszy zestaw słuchawkowy Quest w nowej obudowie all-in-one opartej na takich rzeczach jak system śledzenia Oculus Insight. Mało tego, posiada on 6 GB pamięci RAM oraz nowy wyświetlacz 1832 x 1920 pikseli na oko – jest to najlepsza do tej pory rozdzielczość jaką zaoferowała firma. Dzięki zwiększonej mocy przetwarzania grafiki nowiutki wyświetlacz może obsługiwać aż 90 Hz.

Oculus Quest 2 zadebiutował!

Jak gry to jakie?

Biblioteka gier dostępnych na najnowszego Quest 2 będzie dosyć spora. Możemy spodziewać się na przykład takich gier jak: Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge, Myst, Jurassic World Aftermath, Warhammer 40,000 Battle Sister, Pistol Whip: 2089, The Climb 2, Rez Infinite i wiele innych. Łączy się on również z Oculus Link, więc będziemy mogli cieszyć się takimi grami na PC VR jak Asgard’s Wrath, Stormland i Lone Echo, a także nadchodzącymi tytułami, takimi jak Lone Echo II i Medal of Honor: Above and Beyond. Twórcom zależało na tym, by do wirtualnej rzeczywistości mogło dołączyć jak najwięcej osób. Dlatego właśnie wyposażyli swój sprzęt w wbudowany mechanizm regulacji IPD z trzema ustawieniami, które pozwalają ludziom dostosować położenie soczewki. Mało tego konsola jest lżejsza o poprzedniczki, dzięki czemu o wiele łatwiej ją przenosić.

Oculus Quest 2 zadebiutował!

Nowe akcesoria.

Quest 2 będzie obsługiwał zupełnie nową linię akcesoriów. Przykładowo pasek Elite Strap with Battery będzie zapewniał nam dwukrotnie dłuższy czas gry dzięki zwiększonej równowadze i ergonomii – fani długich rozgrywek będą w niebie. Natomiast taki dodatek jak Fit Pack zapewni nam wymienne interfejsy, aby dopasować je do szerszych lub węższych kształtów twarzy. Osoby pulchniejsze i te dużo chudsze nie będą miały już problemu z użytkowaniem sprzętu. Bardzo fajna innowacja i uważam, że warta kupna.

Co sądzicie o nowym Oculus Quest 2, jest on warty swojej ceny?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!