Od teraz kupujecie elektronikę w sklepie spożywczym… jeśli jesteście klientami RTV Euro AGD

rtv euro agd

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce od soboty obostrzeniami sklepy z elektroniką mieszczące się w galeriach powinny zostać zamknięte. W tych obiektach mogą działać jedynie apteki, drogerie, salony prasowe, księgarnie i sklepy spożywcze. Do tych ostatnich zalicza się część sklepów RTV Euro AGD, które pozostały otwarte. O co chodzi?

RTV Euro AGD pozostaje otwarte

Zapytani pracownicy informują, że elektromarket działa na zasadach sklepu spożywczego. W końcu oprócz typowych sprzętów takich jak telewizory i smartfony kupimy tam chociażby kawę do ekspresów, drobne przekąski oraz napoje. Co więcej, w asortymencie są również wyroby medyczne takie jak ciśnieniomierze, pulsykometry oraz termometry, To według przedstawicieli sklepu pozwala na otwarcie obiektu. Jako kontrprzykład podają oni markety spożywcze, w których znajdziemy także wyroby z innych dziedzin oraz elektronikę. RTV Euro AGD robi to samo, ale w nieco innych proporcjach.

Część sklepów natomiast ma aktualnie tak zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem, według którego dozwolony jest handel detaliczny środkami czystości i środkami chemicznymi, (…) sprzedaż wyrobów medycznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w ramach przeważającej struktury oferty w sklepach RTV EURO AGD aktualnie świadczone są również usługi logistyczne, w tym wydawanie towarów, (…) usługi bankowe (…) oraz prowadzimy sprzedaż usług ubezpieczeniowych.

W przypadku ukształtowania struktury w sposób, jak opisany powyżej, zgodnie z Rozporządzeniem RM w sprawie ograniczeń w związku ze stanem epidemii, nie ma zakazu sprzedaży innych produktów, czego alternatywnym przykładem mogą być markety spożywcze oferujące do sprzedaży także sprzęt RTV czy AGD

biuro prasowe

To nie pierwszy przypadek miejsc, które kombinują, aby pozostać otwarte. Jako przykład możemy podać chociażby siłownie, które zamieniły się w wypożyczalnie sprzętu z testami na miejscu lub zbierały członków związku “Kościół Zdrowego Ciała”.

Zauważyliście, że sklepy RTV Euro AGD są otwarte? Co sądzicie o tej praktyce? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: wykop przez SpidersWeb

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!