Od września Xbox Game Pass Ultimate będzie oferował więcej!

Project xCloud

Xbox Game Pass Ultimate to połączenie dwóch usług Microsoft: Xbox Game Pass oraz Xbox Live Gold. Mamy zatem na raz dostęp do wielu gier oraz możliwość grania w trybie multiplayer. Po wakacjach szykują się zmiany, na lepsze!

Xbox Game Pass Ultimate zapewni dostęp do Project xCloud!

Phil Spancer, szef Xboxa, zapowiedział na blogu zmiany w jednym z abonamentów. Już od września tego roku nastąpią pozytywne zmiany w abonamencie Xbox Game Pass Ultimate. Otóż, użytkownicy tej usługi dostaną dostęp do chmury z grami pod nazwą Project xCloud. Oznacza to, że umożliwi im to granie na urządzeniach mobilnych w ponad 100 gier w ramach tej usługi, a to dzięki strumieniowaniu z chmury. Wprowadzenie możliwości grania w chmurze do ekosystemu Xbox, na wszystkie urządzenia jest naturalnym krokiem, uzupełniającym pracę wykonaną nad konsolą Xbox Series X oraz grami na PC w systemie Windows. 

Od września Xbox Game Pass Ultimate będzie oferował więcej!

Zobacz także: Microsoft wymusza aktualizację Windowsa 10, która wnosi Microsoft Edge

Microsoft ogłosił także nowe zasady, z których gracze na pewno będą zadowoleni. A oto i one:

  • Gracze zawsze będą mile widziani – na platformie Microsoftu będą pojawiały się zróżnicowane treści, a do tego przyspieszone zostaną nowe technologie w celu poprawy jakości, m. in. zmniejszenie mowy nienawiści.
  • Gracze nie będą zmuszeni do przechodzenia na kolejne generacje konsoli – gry z Xbox Game Studios wydawane w ciągu najbliższych lat będą kompatybilne na Xbox One oraz Xbox Series X, a do tego będzie wsparcie dla cross-play.
  • Technologia “Smart Delivery” na urządzenia Xbox – gracze, którzy kupili wspierany tytuł na starszą generację, będą mogli grać w tę grę na nowej generacji bez dodatkowych kosztów. Przykładowo będą to gry takie jak Cyberpunk 2077 czy też Assasin’s Creed Valhalla.
  • Gracze mogą sięgnąć po nowe tytuły z Xbox Game Studios w dniu ich premiery w ramach Xbox Game Pass.

Jak widać, Microsoft chce zadbać o swoich graczy i szykuje naprawdę ciekawe zmiany. Premiera nowej konsoli to najwidoczniej także dobry powód do wprowadzenia pewnych zmian. Z pewnością gracze Xboxowi docenią to.

Jak Wam się podobają te zmiany? Skorzystacie na nich?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!