Odblokowanie bootloadera w POCO X2 jest niemożliwe. Czy to błąd czy celowe działanie?

Odblokowanie bootloadera w POCO X2 jest niemożliwe. Czy to błąd czy celowe działanie?
Poco X2

POCO X2 został zaprezentowany światu na początku lutego tego roku. Tak naprawdę smartfon ten wygląda identycznie i ma dokładnie taką samą specyfikację co Redmi K30 4G. Sprzęt ten dostępny jest póki co jedynie na rynku Indii i już pierwsi użytkownicy zgłaszają pewne problemy z odblokowaniem bootloadera.

Custom ROM na POCO X2? Póki co to niemożliwe

Pierwsze informacje na temat braku możliwości odblokowania bootloadera w nowości submarki Xiaomi pojawiły się w serwisie Twitter. Zapewne ci z was, którzy korzystali ze smartfonów chińskiego giganta wiedzą jak wygląda proces odblokowania bootloadera. Najpierw musimy złożyć wniosek o zgodę, następnie połączyć konto Xiaomi, które zgodę tę otrzymało z telefonem, odczekać dany okres czasu (w zależności od telefonu czy nawet regionu) i skorzystać z dedykowanego programu Mi Unlock. Odblokowanie bootloadera daje bardziej wymagającym użytkownikom naprawdę sporo możliwości. Oczywiście dzięki temu istnieje możliwość instalacji custom ROMów tworzonych przez samych użytkowników, a także wielu innych modyfikacji systemowych.

W przypadku POCO X2 sytuacja wygląda inaczej. W momencie, gdy posiadamy już konto Xiaomi z przyznaną zgodą na odblokowanie bootloadera i chcemy dodać je w samym smartfonie otrzymujemy komunikat o błędzie. I tak naprawdę na tę chwilę nie znaleziono sposobu jak błąd ten obejść. Nie pomaga zmiana regionu, VPN, zmiana konta czy jakiekolwiek inne działania, które były rozwiązaniem problemów z wcześniejszymi modelami.

Zobacz także: POCO X2 oficjalnie zaprezentowany w Indiach. Gdzieś już to widzieliśmy…

I tak naprawdę ciężko stwierdzić czy firma POCO faktycznie chciała uniemożliwić użytkownikom swojej nowości odblokowanie bootloadera czy to jedynie jakiś błąd, który już niedługo zostanie naprawiony. Dopóki submarka Xiaomi nie wyda oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie poznamy odpowiedzi na to pytanie. Miejmy jednak nadzieję, że chiński producent nie zmienił swojej polityki co do odblokowania bootloadera, bo sporo użytkowników decydowało się na zakup smartfonów tej firmy właśnie przez możliwość dokonywania w prosty sposób modyfikacji systemowych.

Co myślicie o POCO X2? Czy waszym zdaniem producenci powinni dawać użytkownikom możliwość odblokowania bootloadera? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!