Strona główna Aktualności Odświeżony Lenovo ThinkPad X1 Extreme oficjalnie zaprezentowany!

Odświeżony Lenovo ThinkPad X1 Extreme oficjalnie zaprezentowany!

-

Firma Lenovo postanowiła stworzyć drugą generację swojego Lenovo X1 ThinkPad X1 Extreme. Już pierwsze wydanie tego laptopa było sprzętem przeznaczonym przede wszystkim dla najbardziej wymagających użytkowników. To co zobaczyliśmy teraz tylko to potwierdza.

Wydajność na topowym poziomie

Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 jest prawdziwą przenośną stacją roboczą, na której bez problemu będziemy w stanie obrabiać zdjęcia, renderować filmy w wysokiej rozdzielczości czy korzystać z innych wymagających programów. W nowym sprzęcie chińskiego producenta za wydajność odpowiada Intel Core i9 Coffe Lake czy procesor dziewiątej już generacji. Jednostka ta w połączeniu z grafiką NVIDIA GTX 1650 4 GB DDR5 z konstrukcją Max-Q powinna sprostać każdemu wymaganiu. W najwyższej konfiguracji ThinkPad X1 Extreme Gen 2 otrzymał 64 GB RAM DDR oraz ogromny wręcz dysk SSD 4 TB.

lenovo thinkpad x1 extreme gen 2 3

Oczywiście specyfikacja jest bardzo ważną cechą, ale dla wielu użytkowników liczy się także mobilność. I tutaj Lenovo także nie zawodzi. Obudowa z włókna węglowego sprawia, że całość waży zaledwie 1,7 kg. Laptop został wyposażony w dwa mikrofony oraz głośniki Dolby Atmos. Jeśli chodzi o ekran to w ThinkPadzie X1 Extreme 2 Gen znajdziemy 15,6-calową matrycę dotykową OLED HDR o rozdzielczości 4K, panel HDR 4K IPS AG, panel HDR FullHD IPS AG lub panel FullHD IPS AG. W przypadku dotykowego wyświetlacza opcjonalnie można dokupić rysik Pen Pro.

lenovo thinkpad x1 extreme gen 2 2

Nowy laptop w ofercie Lenovo został wyposażony w dwa porty Thunderbolt 3, dwa porty USB 3.1 typu A oraz czytnik kart pamięci SD. Chiński producent postanowił zadbać także o bezpieczeństwo użytkownika. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych czy przedniej kamery z podczerwienią (rozpoznawanie twarzy). Ile trzeba będzie zapłacić za ThinkPad X1 Extreme 2 Gen? Jak zapewne większość z was się domyśla – sporo. W Stanach Zjednoczonych urządzenie to trafi do sprzedaży już w licu i jego podstawowa konfiguracja została wyceniona na 1499 dolarów (ok. 5750 zł). Data polskiej premiery nie została jeszcze ujawniona.

Zobacz także: Lenovo Z6 Pro w specjalnej wersji Ferrari Edition już niedługo trafi na rynek

Co myślicie o Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłoslashgear.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej