Oficjalnie: Telegram z językiem polskim!

telegram

Telegram to niezwykle dojrzały komunikator internetowy, który w ostatnim czasie nabiera sporej popularności, również w Polsce. To, co jednak nie było w nim dostępne (a przynajmniej bez szukania odpowiednich modyfikacji w sieci), to język polski. Jednak to się właśnie zmienia!

Telegram jest moim głównym komunikatorem internetowym, a już za 2 miesiące miną 2 lata od kiedy z niego korzystam. Instaluję go na niemalże każdym urządzeniu – smartfonie, laptopie z Linuxem, desktopie z Windowsem, a nawet na chromebooku. Jego ogromnymi zaletami są dostępność na wielu platformach, lekkość działania, brak reklam oraz mnogość przydatnych funkcji.

Warto przeczytać: Telegram dostał kolejną aktualizację! Wprowadzono katalogowanie czatów

Telegram oficjalnie po polsku, a przynajmniej na Androidzie i iOS

Języka polskiego brakowało w Telegramie już od dawna. Oczywiście było rozwiązanie w postaci tłumaczenia w wersji beta przygotowanego przez ekipę TelegramPoPolsku. Problem tego tłumaczenia był taki, że niewielu użytkowników Telegrama było świadomych, że ono w ogóle istnieje, na co wskazują chociażby komentarze w Sklepie Google Play.

Teraz natomiast język polski jest oficjalnie dostępny w Telegramie. Obecni użytkownicy od razu po włączeniu aplikacji zostaną poproszeni o zmianę języka (tak jak na poniższym zrzucie ekranu), natomiast nowi użytkownicy od momentu pierwszego uruchomienia programu będą mieli włączony język polski. Póki co, z oficjalnego tłumaczenia skorzystać mogą użytkownicy Androida i iOS, natomiast na innych urządzeniach nadal musimy korzystać z bety. Muszę jednak zaznaczyć, że pozostałe sprzęty dołącza do urządzeń mobilnych już niedługo. Co ważne, oficjalne spolszczenie Telegrama zostało przygotowano przez ekipę TelegramPoPolsku.

Pojawienie się oficjalnego tłumaczenia jest ogromną szansą na to, że komunikator ten zdobędzie u nas większą popularność. Mam nadzieję, że inni zauważą jak świetne to jest narzędzie i jak ułatwia codzienny kontakt ze znajomymi i bliskimi.

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!