PlayStation Classic miał być sprzętem, który przypomni graczom o ich młodości. Opinie na temat konsoli nie były jednak, lekko mówiąc, zbyt dobre. Ostatnie dni przyniosły nam jednak rozwiązanie, które może całkowicie zmienić postrzeganie urządzenia.

PlayStation Classic odblokowane

Głównym ograniczeniem nowej konsoli Sony był fakt, że z jej poziomu mogliśmy uruchomić jedynie 20 gier. Urządzenie nie ma dostępu do internetu, a co za tym idzie użytkownicy nie mogli liczyć na jakąkolwiek aktualizację powiększającą bibliotekę. Pamiętajmy o tym, że PlayStation Classic kosztuje w Polsce około 450-500 zł, a w cenie tej możemy bez problemu kupić PlayStation 3, która umożliwia uruchomienie praktycznie każdej gry z PXS, a także wiele nowszych produkcji.

playstation classic 2

Użytkownicy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Niedługo po debiucie rynkowym konsoli, który miał miejsce 3 grudnia, pojawiło się rozwiązanie problemu. Wymagało ono jednak wlutowania się w pamięć eMMC. Oczywiście nie każdy podjąłby się własnoręcznego rozebrania konsoli i lutowania. Później posiadacze PlayStation Classic zauważyli, że korzysta ona z klucza szyfrującego w pamięci urządzenia. I tak powstało specjalne narzędzie BleemSync stworzone przez jednego z użytkowników GitHuba. Dzięki niemu jesteśmy w stanie uruchomić każdą grę na specjalnie przygotowanym pendrive. Metoda ta jest dużo prostsza i co najważniejsze całkowicie nieinwazyjna.

playstation classic 3

Jeśli podejmiecie się wgrywania gier z pamięci zewnętrznej to musicie pamiętać o dwóch sprawach. Po pierwsze istnieje ryzyko trwałej blokady konsoli. Tym samym korzystanie z niej będzie niemożliwe, a najprawdopodobniej uszkodzenia tego nie obejmie gwarancja. Po drugie pobieranie gier, nawet tak starych tytułów, jest piractwem. Jeśli posiadacie własne, oryginalne kopie produkcji na PSX-a to tym sposobem możecie uruchomić je także na PlayStation Classic. Hakerzy chcą jednak iść o krok dalej. Trwają pracę nad uruchomieniem dużo nowszych gier, a nawet innych emulatorów. Czy to sprawi, że nowa konsola Sony zdobędzie większe niż dotychczas grono fanów? Czas pokaże!

Co myślicie o PlayStation Classic? Czy urządzenie to warte jest swojej ceny? Czekamy na komentarze!