OnePlus 12R zdradza swoją specyfikację na długo przed oficjalną premierą

Specyfikacja OnePlus 12R
OnePlus Ace 2 (fot. producenta)

Do sieci wyciekła właśnie niemal kompletna specyfikacja techniczna nadchodzącego smartfona OnePlus Ace 2 Pro, który na globalnym rynku zadebiutuje prawdopodobnie jako tytułowy OnePlus 12R. Oto, czym może zaskoczyć nas nowy model OnePlus.

Co zaoferuje OnePlus 12R/ OnePlus Ace 2 Pro?

Jak sugerują najnowsze plotki, OnePlus 12R posiadać ma lekko zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości 1,5 K oraz częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. W górnej części przedniego panelu znaleźć się ma otwór, w którym producent prawdopodobnie ulokuje kamerkę do selfie o rozdzielczości 16 Mpx. 

Tylny panel względem poprzedniego modelu 11R nie ulegnie raczej zbyt wielu zmianom. Oznacza to, że na pleckach znajdzie się okrągła wyspa łącząca się z boczną krawędzią. Za jakość zdjęć odpowiadać ma natomiast potrójny aparat składający się z obiektywu głównego 50 Mpx (Sony IMX890), obiektywu ultraszerokokątnego 8 Mpx oraz teleobiektywu 32 Mpx. 

Pod maską OnePlus 12R znaleźć się ma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni COrtex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740. 

Najlepsza konfiguracja pamięciowa oferować ma 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika. Całość zasilana ma być przez akumulator o pojemności 5500 mAh z technologią szybkiego ładowania SuperVOOC o mocy 100 W. Co ciekawe, OnePlus Ace 2 Pro ma się różnić pod tym względem i oferować ładowanie o mocy 150 W. Na koniec należy jeszcze dodać, że OnePlus 12R w dniu premiery pracować ma pod kontrolą Androida 14 z nakładką Oxygen OS 14. 

Wszystko wskazuje na to, że omawiany smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany przez producenta w styczniu 2024 roku.

Źródło: Weibo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!