OnePlus 2 żyje i właśnie otrzymuje Androida 13 (nieoficjalnie)

OnePlus 2
OnePlus 2

OnePlus 2 to już naprawdę stary flagowiec, który miał być następcą ciepło przyjętego debiutu marki. Szybko jednak to właśnie ten model został znienawidzony. Jak się jednak okazuje, ten nadal jest chętnie wspierany na scenie custom ROM-ów.

OnePlus nieoficjalnie z LineageOS 20

Dlaczego OnePlus 2 nie był zbyt lubiany? Przez zastosowany procesor Qualcomm Snapdragon 810 będący zmorą całej serii 800. Ten znany był z ostrego grzania się, pobierania tony energii oraz ucinania wydajności. Nie bez powodu w tamtym czasie niektóre flagowce wybierały nieco słabszą ale przyjemniejszą w korzystaniu jednostkę Snapdragon 808. Mało tego, OnePlus Two nie zyskał zbyt wielu aktualizacji, co tym bardziej był niepodobne do marki OnePlus.

Jednak nieoficjalnie OnePlus Two radzi sobie świetnie, a dowodem jest nieoficjalny debiut LineageOS 20. Sam system opisywaliśmy kilka dni temu i jak się okazuje, ktoś postanowił przenieść go na OnePlusa 2. Za projekt odpowiedzialny jest użytkownik forum XDA _undead. Podobno już teraz wiele elementów działa i można z tego systemu korzystać w wygodnej formie. Na liście znanych błędów jest ustawienie SELinux na permissive. Reszty problemów nie odkryto choć zapewne użytkownicy szybko coś znajdą. Technicznie jednak wszystko działa, w tym WiFi, GPS czy Bluetooth.

Jeśli więc ktoś z Was ma OnePlusa 2 i używa go lub trzyma gdzieś w szafie, to warto go wyjąć i zainstalować LineageOS 20. To dobra droga do przetestowania tego, co oferuje najnowszy Android 13. System można pobrać >>stąd<<.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!