OnePlus 6 i 6T otrzymują aktualizację do OxygenOS 10 oraz Androida 10

oneplus 6t

Podczas premiery OnePlus 7T oraz OnePlus 7T Pro chiński producent obiecał światu, że aktualizacja dla OP 6 oraz OP 6T pojawi się już w listopadzie tego roku. I oczywiście słowa dotrzymał. Na oficjalnym forum firmy OnePlus wczoraj pojawiła się informacja o dostępnej stabilnej wersji systemu, którą już niedługo będzie mógł zainstalować każdy posiadacz tych smartfonów.

OnePlus 6 i 6T z Androidem 10

Oczywiście aktualizacja do OxygenOS 10 przynosi nam także zmianę cyferki w wersji Androida. I to pokazuje jak chiński producent chce wyprzedzić konkurencję. Większość firm nadal jedynie testuje najnowszą wersję systemu z zielonym robocikiem, a OnePlus aktualizuje nie swoje najnowsze flagowce, a tak naprawdę urządzenia z 2018 roku. Przyznam szczerze, że tak szybkie aktualizowanie nie tylko najnowszych urządzeń, ale także tych starszych może sprawić, że naprawdę spora część osób zwróci swój wzrok w stronę tego chińskiego producenta.

OnePlus 6 i 6T otrzymują aktualizację do OxygenOS 10 oraz Androida 10

Warto jednak zaznaczyć, że aktualizacja do OxygenOS 10 wraz z Androidem 10 dla OnePlus 6 i 6T trafi w pierwszej kolejności do bardzo niewielkiej części urządzeń. Jeśli użytkownicy nie zgłoszą większych błędów lub te zostaną w krótkim czasie naprawione to już niedługo każdy posiadacz tych smartfonów będzie mógł ją pobrać przez OTA. Dzięki aktualizacji do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem OP 6 i OP 6T otrzymały dokładnie te same rozwiązania co ich następcy.

Zobacz także: CEO OnePlusa wyjaśnia, dlaczego firma wypuszcza dwa smartfony jednocześnie

Po pierwsze bardzo duży nacisk kładziony jest na prywatność. To użytkownik będzie decydować o tym, które aplikację i kiedy mają dostęp do lokalizacji. Przebudowane mają zostać także powiadomienia. Wszystko po to, abyśmy to my mogli spersonalizować telefon dokładnie pod nasze potrzeby. Nie zabrakło także nowych gestów pełnoekranowych, nakładki Game Space, która grupuje wszystkie gry w jednym miejscu, czy filtrowania wiadomości SMS po słowach kluczowych w celu uniknięcia zbędnego spamu. Miejmy nadzieję, że inni producenci pójdą w ślady OnePlus i już niedługo także zaktualizują swoje urządzenia!

Korzystacie z OnePlus 6 lub OnePlus 6T? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!