To już pewne. OnePlus 7 i 7 Pro nie dostaną certyfikacji wodoszczelności!

oneplus 7 ip

OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro nadchodzi wielkimi krokami. Premiera obu urządzeń jest zaplanowana na 14 maja tego roku. Z dnia na dzień poznajemy kolejne szczegóły na temat nadchodzących smartfonów chińskiego producenta. Co z wodoszczelnością? Niestety, ale nie mamy dla was dobrych wiadomości.

Certyfikacja IP spowodowałaby wzrost cen urządzeń

To, że OnePlus 7 będzie zdecydowanie droższy niż OnePlus 6T jest już pewne. Chiński producent stopniowo podnosi cenę swoich kolejnych flagowców tłumacząc to nowymi rozwiązaniami i rozwojem technologii. Wodoszczelność jest czymś na co liczyli tak naprawdę wszyscy fani marki. Praktycznie przed każdą premierą w sieci pojawiały się plotki dotyczące certyfikacji IP i za każdym razem na plotkach się kończyło. Niestety, ale sytuacja w tym roku będzie wyglądała dokładnie tak samo.

Tym razem jednak OnePlus postanowił rozwiać wątpliwości jeszcze przed oficjalną premierą. Chiński producent opublikował w serwisie YouTube krótki film, z którego odczytać możemy tak naprawdę jeden główny przekaz – OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro nie otrzymają certyfikatu wodoszczelności. Dlaczego? Powód tej decyzji jest niezwykle prosty. Certyfikacja IP to spory koszt dla firmy, a to spowodowałoby jeszcze większy wzrost cen samych urządzeń. Droższe smartfony mogłyby przełożyć się na zdecydowanie mniejszą sprzedaż, a do tego nie chce dopuścić żaden producent.

Zobacz też: Reklama OnePlus 7 Pro pojawiła się w New York Times. Dodatkowo wyciekła pełna specyfikacja OP 7 i OP 7 Pro!

Certyfikacja IP jest czymś na co tak naprawdę czekali wszyscy fani marki. Musimy jednak pamiętać o tym, że nawet w momencie gdy producent chwali się wodoszczelnością nie oznacza to, że dane urządzenie będzie nadal działało po kontakcie z wodą. Co więcej większość firm nie daje nawet gwarancji na swoje smartfony posiadające certyfikację wodoszczelności w momencie gdy te wpadną do wody. Oczywiście lepiej posiadać certyfikację IP niż jej nie mieć i moim zdaniem w najwyższej półce cenowej powinno być to standardem.

Wiemy skąd wzięła się wysoka cena OnePlus 7 Pro. Wszystkiemu winny będzie najlepszy wyświetlacz na rynku!

Co myślicie o decyzji firmy OnePlus? Czy dla was certyfikacja IP jest czymś co jest niezbędne w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
2
Share