OnePlus 8 Lite nadchodzi? Chiński producent ma tworzyć średniaka

OnePlus 8 Lite nadchodzi? Chiński producent ma tworzyć średniaka

Pamiętacie jeszcze OnePlus X? Model ten zadebiutował w 2015 roku i był tak naprawdę pierwszym oraz jednocześnie jedynym średniakiem producenta z Państwa Środka. Wszystko wskazuje na to, że chińska firma nie chce nadal skupiać się tylko na flagowcach tylko już w przyszłym roku zaprezentuje także średniaka!

OnePlus 8 Lite

Tak naprawdę informacji na temat nowego średniaka OnePlus nie mamy zbyt wiele. Portal 91mobiles we współpracy z OnLeaks przygotował rednery tego smartfona, ale nie możemy założyć, że właśnie tak będzie wyglądać. Niemniej jednak grafiki prezentowane przez OnLeaks bardzo często odnajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości, a co za tym idzie możemy zakładać, że OnePlus 8 Lite faktycznie powstanie. Smartfon ten ma mieć wymiary 159,2 x 74 x 8,6 mm.

OnePlus 8 Lite nadchodzi? Chiński producent ma tworzyć średniaka

Oczywiście nie może zabraknąć portu USB C. Niestety, ale nie mamy dobrych nowości dla fanów tradycyjnego złącza słuchawkowe. OnePlus 8 Lite najprawdopodobniej nie otrzyma jacka 3,5 mm. Niemniej jednak producent z Państwa Środka przyzwyczaił nas już do tego w swoich flagowcach i nic nie wskazuje na to, że w nadchodzących modelach się to zmieni. Na pleckach nie dostrzeżemy czytnika linii papilarnych, a co za tym idzie wszystko wskazuje na to, że ten zostanie zintegrowany z wyświetlaczem. To jednocześnie oznacza, że na froncie musi znaleźć się ekran typu AMOLED lub OLED.

OnePlus 8 Lite nadchodzi? Chiński producent ma tworzyć średniaka

Zobacz także: Wyciek danych w firmie OnePlus! Czy jesteśmy bezpieczni?

Specyfikacja urządzenia pozostaje jednak tajemnicą. Jeśli jednak OnePlus chce nawiązać realną walkę z średniopółkowymi smartfonami konkurencji to wydaje się wręcz pewne, że musi postawić na procesory Qualcomma z serii 7XX. Jednocześnie nie poznaliśmy także ceny nadchodzącej nowości chińskiego producenta. Miejmy jednak nadzieję, że sprzęt ten faktycznie trafi na rynek razem z OnePlus 8 oraz 8 Pro. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Czego oczekujecie po nadchodzącym średniaku chińskiego producenta? Czy waszym zdaniem nadchodząca nowość OnePlus ma szansę nawiązać walkę z konkurencją? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!