OnePlus 8 Pro może być pierwszym smartfonem tego producenta z ładowaniem bezprzewodowym

OnePlus 8 Pro może być pierwszym smartfonem tego producenta z ładowaniem bezprzewodowym

OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro nadciągają wielkimi krokami. W sieci pojawia się coraz to więcej plotek i przecieków dotyczących tych urządzeń, a to może oznaczać tylko jedno – flagowce chińskiego producenta mogą pojawić się na rynku szybciej niż mogliśmy się tego spodziewać. Czekaliście na Qi w smartfonach OnePlus? Jeśli tak to mamy dla was dobre informacje!

OnePlus 8 Pro z ładowanie bezprzewodowym?

Lei Jun niejednokrotnie wypowiadał się na temat tego, dlaczego OnePlus nadal nie zdecydował się na wykorzystanie bezprzewodowego ładowania. Oczywiście konkurencja korzystała z tego rozwiązania już od dłuższego czasu, ale CEO chińskiej firmy twierdził, że użytkownikom wystarczy zdecydowanie szybsze ładowanie z wykorzystaniem kabla. Niby tak, ale jednak nie do końca. Wszystko wskazuje jednak na to, że teraz OnePlus będzie chciało posłuchać głosów fanów marki i jednak zdecyduje się na wykorzystanie Qi.

Niestety, ale ładowanie bezprzewodowe najprawdopodobniej pojawi się jedynie w OnePlus 8 Pro. Tym samym osoby, które będą zainteresowane kupnem tańszej wersji flagowca chińskiego producenta będą musiały nadal korzystać z tradycyjnego przewodu. Jeśli faktycznie plotki w tej kwestii się potwierdzą to jestem wręcz pewny, że zarówno OP 8T jak i OP 8T Pro trafią na rynek z pełnym wsparciem dla ładowania bezprzewodowego. Co więcej, nasze źródła donoszą, że moc ładowania bezprzewodowego w nowym OnePlus ma wynosić 30W!

OnePlus 8 Pro może być pierwszym smartfonem tego producenta z ładowaniem bezprzewodowym

Zobacz także: CEO OnePlus prezentuje symulację działania wyświetlacza o odświeżaniu 120 Hz

Czym jeszcze zaskoczy nas OnePlus 8 Pro?

Mocniejsza wersja flagowca chińskiego producenta zostanie wyposażona w ekran AMOLED o przekątnej 6,65 cali. Zgodnie z wszechobecnym trendem najprawdopodobniej ramki boczne wyświetlacza zostaną delikatnie zaokrąglone, a matryca będzie cechować się odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Za wydajność odpowiedzialny będzie oczywiście najmocniejszy procesor w androidowym świecie czyli Qualcomm Snapdragon 865. Jednostka ta w maksymalnej wersji powinna być wspierana przez 12 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone nawet 256 GB pamięci wewnętrznej. Liczymy także na kolejny krok w stronę jeszcze lepszych zdjęć wykonywanych zarówno przy pomocy kamerki przedniej jak i aparatów umiejscowionych na pleckach. Jest na co czekać!

Co myślicie o OnePlus 8 Pro? Czy waszym zdaniem ładowanie bezprzewodowe jest czymś przydatnym w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!