OnePlus 8 Pro otrzyma ekran o odświeżaniu 120 Hz. To już pewne!

OnePlus 8 Pro otrzyma ekran o odświeżaniu 120 Hz. To już pewne!

OnePlus 7 Pro był pierwszym smartfonem w portfolio chińskiego producenta, który otrzymał ekran o odświeżaniu 90 Hz. Oczywiście firma z Państwa Środka nie zamierza zwalniać tempa i teraz prezentuje światu nowy wyświetlacz, który, przynajmniej według zapewnień CEO OnePlus, ma być najlepszym panelem na świecie. Czy tak będzie w rzeczywistości?

120 Hz nowym trendem na rynku mobilnym?

Za produkcję nowego wyświetlacza, który najprawdopodobniej znajdzie się w modelu OnePlus 8 Pro odpowiedzialna będzie firma Samsung. Co ciekawe ekran ten ma cechować się jasnością maksymalną wynoszącą ponad 1000 nitów oraz znacznie dłużej żywotności. Tym samym będzie to wyświetlacz typu OLED, w którym mają nie występować nienawidzone przez użytkowników wypalenia. Jeśli zapewnienia CEO chińskiej firmy odnajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości to faktycznie będziemy mogli mówić o najlepszej matrycy na rynku. OnePlus zadbał także o częstotliwość próbkowania dotyku na poziomie 240 Hz. Technologia ta powinna sprawić, że ekran będzie jeszcze bardziej precyzyjny, a co za tym idzie korzystanie z niego będzie także przyjemniejsze.

OnePlus chwali się także tym, że nowy wyświetlacz będzie oferować rozdzielczość QHD+ oraz technologię MEMC, która zapewni płynniejsze odtwarzanie filmów nagranych w 24 czy 30 klatkach na sekundę. CEO deklaruje, że MEMC wymaga sporej mocy obliczeniowej i zaawansowanych algorytmów przetwarzania obrazu. Wykorzystanie Qualcomm Snapdragona 865 sprawia, że teraz chiński producent będzie mógł wykorzystać technologię tę w swojej nadchodzącej nowości.

Zobacz także: DuckDuckGo najpopularniejszą przeglądarką w Europie nie licząc Google

Wyświetlacz opracowany przez firmę OnePlus ma wyróżniać się także bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów oraz rewelacyjnymi wręcz kątami widzenia. Chiński producent zaznacza także, że aktualnie 77% sprzedanych smartfonów na rynku chińskim z odświeżaniem na poziomie 90 Hz to właśnie urządzenia OnePlusa. Na papierze wszystko wygląda wręcz rewelacyjnie, ale pozostaje nam czekać na premierę samego smartfona i wtedy dopiero zobaczymy jak wyświetlacz ten wypada w rzeczywistości!

Czekacie na nowe smartfony OnePlusa? Czego oczekujecie po tych urządzenia? Jak ważny jest dla was ekran w telefonie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!