OnePlus 9 i 9 Pro bez funkcji File Dash

google nearby share

OnePlus oferował użytkownikom swoich usługę szybkiego przesyłania plików między telefonami o nazwie File Dash. Okazuje się jednak, że nowe modele zostały tego rozwiązania pozbawione. Dlaczego? Producent wyjaśnia…

File Dash znika z OnePlus

Dość często niektóre smaczki związane z funkcjami zaprezentowanych smartfonów wychodzą po pewnym czasie od premiery. Zwykle producenci nie chwalą się tym, że coś usuwają lub zmieniają. Tak też jest w przypadku modeli OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro, w których na próżno szukać funkcji File Dash pozwalającej na szybkie przesyłanie plików między telefonami (rozwiązanie tożsame z AirDrop od Apple).

Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że nie ma już możliwości, by szybko przesłać dane z poziomu Menedżera Plików. Nikogo nie powinno dziwić zaskoczenie takim obrotem sprawy, gdyż funkcja ta była dostępna w telefonach OnePlus już od 2016 roku i na OnePlus 8T w aplikacji oznaczonej wersją 2.6.4.0 nadal jest dostępna. Jeśli jednak macie nowszy model telefonu, to preinstalowany Menedżer Plików jest już nowszym wydaniem o numerze 2.6.4.5 i tam już File Dash nie znajdziecie.

Co w zamian?

OnePlus nie usunął jednak funkcji by zostawić użytkowników z niczym. Firma poinformowała redaktorów xda, że usuwają File Dash i wprowadzają rozwiązanie przygotowane przez Google – Nearby Share. Aby skorzystać z nowej metody przesyłania plików, należy ją najpierw aktywować. W tym celu trzeba wejść w Ustawienia telefonu -> Google -> Udostępnianie w pobliżu i tam wybrać metodę działania oraz widoczności telefonu dla innych osób.

I myślę, że jest to bardzo dobra decyzja ze strony OnePlus. Google mocno rozwija Nearby Share, obecnie (podobno) przygotowując także grupowe udostępnianie plików, a sama funkcja jest znacznie szybsza do używania, niż File Dash. Mam też mocne przeczucie, że gdyby nie ta informacja, to wiele osób nawet nie zauważyłoby, że coś się zmieniło…

Używaliście File Dash? A może nawet nie wiedzieliście o jego istnieniu?

Źródło: xda-developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!