Ekran LCD we flagowcu? Tak podobno zrobi OnePlus w modelu Ace Racing Edition

oneplus 7t main
OnePlus 7T

Ekrany AMOLED zaczynają całkiem mocno dominować i znajdziemy je nawet w tańszych smartfonach. A jednak OnePlus prawdopodobnie przywróci technologię LCD we… flagowcu.

OnePlus Ace Racing Edition z ekranem LCD?

OnePlus Ace zadebiutował już jakiś czas temu, ale podobno pojawić się ma również jego ulepszona wersja o nazwie OnePlus Ace Racing Edition. Jak mówią przecieki, telefon zadebiutuje w Chinach i zaoferuje ekran LCD.

Ma to być ekran IPS LCD 6,59″ Full HD+ z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz, czyli naprawdę dużo. Ponadto smartfon zaoferuje flagowy procesor MediaTek 8100-MAX a także 12 GB RAM-u. Na pliki użytkownika przewidziano 256 GB przestrzeni wbudowanej. Zdjęcia zrobimy zestawem trzech aparatów – główna matryca 64 MP, aparat 8 MP ultraszerokokątny oraz matryca 2 MP do wykrywania głębi. Na froncie znajdziemy kamerkę do selfie 16 MP. Całość ma zasilać ogniwo 4890 mAh z obsługą szybkiego ładowania mocą 65 W. Możemy również spodziewać się Androida 12 na dzień dobry.

Obecność ekranu LCD, zwłaszcza w mocniejszym smartfonie, wydaje się być niecodzienna. Nawet wśród tańszych flagowców AMOLED-y zadomowiły się na dobre, więc powrót do LCD wydaje się dziwny. Sam wolę ekrany OLED/AMOLED bowiem oferują prawdziwe czernie, a także dają opcję skorzystania z czytnika linii papilarnych wbudowanego w ten wyświetlacz. Nie wiemy czy smartfon będzie dostępny poza Chinami.

Źródło: 91mobiles.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!