OnePlus i OPPO weszli do czołówki światowych producentów smartfonów premium

oppo rx17 pro

Z dnia na dzień w sieci pojawia się coraz to więcej informacji na temat nadchodzących urządzeń różnych producentów. Co jednak z rynkiem smartfonów premium w 2018 roku? W końcu opublikowano ranking dotyczący tego tematu!

Sukces OnePlus i OPPO

Tak jak coraz więcej osób wybiera średniaki zamiast flagowców tak rynek urządzeń premium cieszy się coraz to większą popularnością. Czym są urządzenia premium? Są to smartfony, których cena podczas premiery wynosiła więcej niż 400$ (ok. 1520 zł) Według ostatniego raportu opublikowanego przez Counterpoint segment premium wzrósł w 2018 roku aż o 14%. Jednocześnie najdroższe telefony stanowiły 22% wszystkich sprzedanych urządzeń w ostatnich dwunastu miesiącach. Za ten segment rynku mobilnego odpowiedzialny jest ponad 40 producentów smartfonów na całym świecie, ale tak naprawdę pierwsza piątka odpowiada za 90% tego rynku.

counterpoint rynek premium

Pierwsze miejsce zajęło oczywiście Apple zdobywając aż 51% udziałów. I to tak naprawdę nie powinno nikogo dziwić. Gigant z Cupertino skupia się jedynie na segmencie premium, ale i tak zaliczył on spadek w porównaniu do 2017 roku (58% udziału w rynku). Drugie miejsce zajął Samsung z 22% udziałów. Koreański producent także nie może zaliczyć ostatniego roku do udanych, ponieważ zanotował spadek o jeden punkt procentowy. Wzrostem może się pochwalić oczywiście Huawei. Firma ta tak naprawdę cieszy się coraz to większą popularnością nie tylko w segmencie premium, ale w dosłownie każdym zestawieniu.

Zobacz też: OPPO stawia na badania i rozwój. 10 mld juanów na 2019 rok

Największy wzrost odnotowało jednak OPPO. Ten chiński producent w ciągu roku zwiększył sprzedaż swoich urządzeń premium o 863%. Piąte miejsce zajął OnePlus z wzrostem o 209%. Poza TOP5 znalazło się Xiaomi. Firma ta nie może jednak mówić o porażce. Wzrost sprzedaży o 149% to bez wątpienia sukces, a musimy pamiętać o tym, że chiński gigant skupia się przede wszystkim na tańszych urządzeniach. Co przyniesie nam rok 2019? Huawei już chwali się rekordami sprzedaży P30 i P30 Pro, Apple zaprezentuje swoje iPhony w okolicach września tego roku, Samsung Galaxy S10e, S10 i S10 Plus zostały ciepło przyjęte, a OPPO, OnePlus i Xiaomi robią wszystko by walczyć o klienta w każdej półce cenowej. Pozostaje nam czekać na kolejne premiery!

Co myślicie o raporcie przygotowanym przez Counterpoint? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
5
Share