Tablet OnePlusa z Androidem 12L może się pojawić jeszcze w tej połowie roku

OnePlus 7T Pro McLaren Edition na klawiaturze

Sprzedaż tabletów nie ma się najlepiej, nie jest tajemnicą, że ich najlepsze czasy przeminęły. Urządzeń z wielkimi, dotykowymi ekranami trafia do sprzedaży zdecydowanie mniej niż parę lat temu. Nie oznacza to jednak, że tablety całkowicie wymarły, na rynku wciąż jesteśmy w stanie znaleźć różne konstrukcje, nawet takie nie będące iPadami.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że również producent z Shenzhen prawdopodobnie pracuje nad swoim pierwszym tabletem. W czerwcu 2021 roku OnePlus zarejestrował w Indiach znak towarowy “OnePlus Pad”. Szczegółów nie znamy, jednak krążą spekulacje, że OnePlus Pad ma mieścić pod obudową flagowe podzespoły. Tipster Yogesh Brar podzielił się z serwisem 91mobiles informacją, że OnePlus Pad pojawi się z preinstalowanym Androidem 12L, nad którym pracuje obecnie Google. Najpewniej nowa wersja systemu będzie zmodyfikowana nakładką OxygenOS lub ColorOS. Android 12L to specjalnie przygotowana przez Google wersja Androida przeznaczona dla tabletów i urządzeń ze składanymi ekranami.

Yogesh Brar nie podał informacji na temat przybliżonej daty premiery, jednak tipster Mukul Sharma ujawnił w grudniu 2021, że tablet OnePlusa ma trafić na rynek indyjski w pierwszej połowie 2022 roku. Wstrzymałbym się z zacieraniem rąk na tablet chińskiego producenta, na tę chwilę nie mamy żadnej pewności czy urządzenie trafi do sprzedaży poza Indiami.

Źródło: 91mobiles

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!