OnePlus Pay debiutuje na rynku. Czy chiński producent ma szansą nawiązać walkę z Google Pay?

oneplus 7t pro mclaren edition tył
OnePlus 7T Pro McLaren Edition

Przyznam szczerze, że informacja ta dość mocno mnie zaskoczyła. OnePlus wprowadza własnie na rynek własny system płatności. Wprawdzie na tę chwilę z rozwiązania tego może korzystać jedynie niewielka część posiadaczy smartfonów tego chińskiego producenta, ale wygląda to naprawdę ciekawie.

OnePlus Pay

Nowy system płatności firmy OnePlus działa póki co jedynie na modelach OnePlus 7T oraz OnePlus 7T Pro. Niestety, ale działać będzie to na ten moment jedynie w samych Chinach i to tylko u użytkowników korzystających z Hydrogen OS (chińska wersja Oxygen OS). Wprawdzie w sieci pojawiają się informacje mówiące, że doczekamy się także premiery w Indiach czy Stanach Zjednoczonych, ale są to plotki, które nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone. Jak działa OnePlus Pay? Tak naprawdę system ten niczym szczególnym nie różni się od takich aplikacji jak Google Pay czy Samsung Pay. Płatność odbywa się bowiem poprzez moduł zbliżeniowy NFC, a kartę płatniczą dodajemy po prostu do aplikacji.

OnePlus Pay debiutuje na rynku. Czy chiński producent ma szansą nawiązać walkę z Google Pay?

I tak naprawdę nie do końca rozumiem decyzję firmy OnePlus. W samych Chinach większość użytkowników tak naprawdę płacą poprzez kody QR, a nie z wykorzystaniem NFC. Dodatkowo jeśli producent z Państwa Środka będzie chciał wejść ze swoim systemem do Stanów Zjednoczonych czy do Europy to mam wrażenie, że już na starcie przegra z Google Pay. Po pierwsze użytkownicy mogą bardziej ufać zabezpieczeniom Google, a po drugie aplikacja ta stała się najzwyczajniej w świecie bardzo popularna i zmiana systemu płatności mobilnych może nie być dla wszystkich wygodna.

Zobacz także: Redmi K30 Pro prawdopodobnie zadebiutuje w Europie jako POCO F2!

Oczywiście istnieje szansa, że OnePlus na tyle rozwinie swój system płatności, że przyciągnie to użytkowników i ci postanowią porzucić Google Pay. Póki co OnePlus Pay niczym szczególnym się nie wyróżnia. Czy to się zmieni? Czas pokaże. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na temat rozwoju tej aplikacji!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus 7T McLaren Edition, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o OnePlus Pay? Czy waszym zdaniem rozwiązanie to ma szansę zagrozić pozycji Google Pay? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!