OnePlus 12R nie jest tak dobry, jak wcześniej zapowiadano. Szef marki przeprasza za błąd w specyfikacji technicznej i wspomina o rekompensacie

OnePlus przeprasza za błąd w specyfikacji technicznej
fot. producenta

OnePlus 12R miał swoja premierę wraz z modelem OnePlus 12 w styczniu bieżącego roku. Producent od samego początku informował, że model 12R wyposażony jest w pamięć w lepszym standardzie niż w rzeczywistości, co wywołało burzę wśród użytkowników. Zobaczcie, jakie stanowisko ma OnePlus w tym temacie. 

Oficjalne oświadczenie marki OnePlus

Poniżej możecie przeczytać oficjalne oświadczenie prezesa OnePlus, Kinder Liu:

Witajcie przyjaciele,

Cieszę się, że tak wielu z Was zaczyna otrzymywać urządzenia z serii OnePlus 12 i może na własnej skórze doświadczyć wszystkich ich niesamowitych, nowych funkcji.

Dziś zwracam się do Was, aby poinformować, że popełniliśmy błąd w naszej komunikacji dotyczącej OnePlus 12R i wyjaśnić, co będzie dalej.

Podczas premiery OnePlus 12R ogłosiliśmy Trinity Engine, nowy zestaw algorytmów, które pomagają utrzymać pamięć i przestrzeń dyskową telefonu działającą szybko i płynnie przez wiele lat. Ze względu na błąd stwierdziliśmy, że pamięcią masową wzmocnioną przez Trinity Engine w niektórych wariantach telefonu będzie UFS 4.0. Mogę teraz potwierdzić, że pamięć masowa we wszystkich wariantach OnePlus 12R jest nadal wzmocniona przez Trinity Engine, ale tak naprawdę jest to UFS 3.1.

Pamięć masowa UFS 3.1 to ta sama szybka pamięć, którą można znaleźć w telefonach takich jak OnePlus 11, więc Twój telefon nadal będzie działał bardzo dobrze podczas odczytu i zapisu w pamięci. OnePlus 12R nadal ma wszystkie nowe funkcje Trinity Engine, które ogłosiliśmy podczas premiery, takie jak uruchamianie aplikacji szybciej niż kiedykolwiek i utrzymywanie ich otwartych przez okres do 72 godzin. Został on także w pełni przetestowany przy użyciu pamięci UFS 3.1. Mogę również potwierdzić, że OnePlus 12R został w pełni certyfikowany przez TUV SUD przy użyciu pamięci UFS 3.1 i – w konsekwencji – posiada certyfikat płynnego działania przez 48 miesięcy. Twój OnePlus 12R pozostanie szybki i płynny w działaniu przez długi czas.

W imieniu naszego zespołu chciałbym przeprosić wszystkich za ten błąd. Nadal jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem na rynek OnePlus 12 i OnePlus 12R. Mamy nadzieję, że pokochasz swój telefon, gdy tylko do Ciebie dotrze. Oczywiście rozumiem, że niektórzy z Was, którzy zakupili lub zamówili OnePlus 12R w przedsprzedaży, mogą chcieć omówić tę sytuację z naszym zespołem. Zachęcam do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta poprzez zwykłe kanały.

Oznacza to, że OnePlus 12R początkowo według samego producenta oferować miał 256 GB pamięci wewnętrznej we flagowym standardzie UFS 4.0. Dopiero testy użytkowników ujawniły, że jest to mniej wydajny standard UFS 3.1, który charakteryzuje się odczytem 2,9 GB/s w porównaniu do 4,2 GB/s. Obiecywana pamięć UFS 4.0 zdecydowanie mogła zachęcić najbardziej wymagających użytkowników do wyboru tego modelu, którzy w tym momencie z pewnością czują się oszukani. 

Warto mieć jednak na uwadze, że OnePlus pracuje obecnie nad zaproponowaniem nabywcom smartfonów OnePlus 12R rekompensaty. Kinder Liu prosi jednak użytkowników o cierpliwość, informując jednocześnie, że wiele osób kontaktuje się z pomocą techniczną w celu omówienia zaistniałej sytuacji. Prezes marki prosi o ponowne skontaktowanie się z pomocą techniczną w dniu 15 lutego 2024 roku. 

Źródło: Informacja prasowa OnePlus

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!