OnePlus testuje wymuszanie ciemnego motywu w aplikacjach

oneplus 7t pro mclaren edition aparat główny

Android 10 przyniósł nam wsparcie dla trybu ciemnego. Oczywiście już wcześniej niektórzy z producentów zaimplementowali rozwiązanie to w swoich urządzeniach, ale dopiero ta wersja systemu z zielonym robocikiem motyw ten zyskał na popularności. Oczywiście nadal nie jest on dostępny we wszystkich aplikacjach, ale OnePlus pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Wymuszenie ciemnego motywu w aplikacjach zauważone w becie OxygenOS

Co z aplikacjami, które nie posiadają trybu ciemnego, a jednocześnie twórcy nie chcą poświęcić czasu na jego stworzenie? Rozwiązaniem może być nowa funkcja zauważona w otwartej becie OxygenOS 10 dla OnePlus 7 oraz OnePlus 7 Pro. Oczywiście funkcja ta została odnaleziona w kodzie źródłowym przez ekipę portalu XDA Developers. Rozwiązanie to może bez wątpienia przypaść do gustu wielu fanom urządzeń chińskiego producenta. Tak naprawdę działanie nowej funkcjo w smartfonach OnePlus jest niezwykle proste. W ustawieniach ma znaleźć się przełącznik, który pozwoli użytkownikowi na wymuszenie trybu ciemnego we wszystkich aplikacjach.

OnePlus testuje wymuszanie ciemnego motywu w aplikacjach

Tym samym niezależnie od tego czy twórcy aplikacji przygotowali specjalny ciemny motyw czy też nie smartfon powinien automatycznie zmieniać wszystkie kolory tak, aby tryb ciemny wyglądał zadowalająco. Oczywiście OnePlus jest świadomy tego, że nie we wszystkich aplikacjach będzie to w pełni działało. Jeśli okaże się, że dana aplikacja po włączeniu trybu ciemnego jest nieczytelna lub po prostu nie spodoba się użytkownikowi to będzie on mógł dodać je do specjalnej listy zawierającej te aplikacje, które mają uruchamiać się z jasnym motywem.

Zobacz także: OnePlus ujawnia datę premiery swoich nowych urządzeń

Ciężko powiedzieć kiedy OnePlus zdecyduje się na wprowadzenie tej funkcji do stabilnej wersji swojego systemu. Bez wątpienia wymuszanie trybu ciemnego musi zostać najpierw odpowiednio przetestowane. Co więcej w becie OxygenOS, w której odnaleziono informacje na ten temat włączenie nowej funkcji nie jest możliwe i tak naprawdę nie możemy być pewni jak dokładnie będzie to działać.

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus 7T Pro McLaren Edition, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o ciemnym motywie na smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!