OnePlus Watch 2 oficjalnie zadebiutował na rynku! Co oferuje i ile kosztuje?

OnePlus Watch 2 oficjalnie
fot. producenta

Kilka dni temu na rynku oficjalnie zadebiutowały nowości Xiaomi z segmentu wearable, a tymczasem OnePlus wprowadził do swojej oferty kolejną generację smartwatcha z systemem Wear OS na pokładzie. Wszystko, co wiemy na jego temat. 

OnePlus Watch 2 to pierwszy taki smartwatch w portfolio producenta

OnePlus 2 jako pierwszy smartwatch oficjalnie dostępny na rynku może pochwalić się rozwiązaniem Dual-Engine, które opiera się na połączeniu dwóch procesorów, z których pierwszy odpowiedzialny jest za energooszczędność oraz mniej wymagające zadania i jest to BES 2700. Drugi natomiast to dobrze znany Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, który wykorzystywany jest do bardziej wymagających czynności. Zastosowane procesory współpracują z 2 GB pamięci operacyjnej RAM. 

OnePlus Watch 2 oficjalnie
fot. producenta

Całość ma wpływać na odpowiednią wydajność, a przy tym oferować długi czas pracy. Producent informuje, że smartwatch pozwala uzyskać nawet 100 godzin pracy w trybie inteligentnym oraz 12 dni pracy, jeśli smartwatch działa w oparciu o podstawowy procesor. OnePlus Watch 2 ma także dwa systemy: Google Wear OS 4 oraz prostszy system RTOS. 

Jeśli chodzi o obudowę, to smartwatch ma kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz oferuje 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED, rozdzielczość 466×466 pikseli oraz jasność na poziomie 600 nitów, której maksymalny poziom sięga do 1000 nitów. Ekran pokryty został dodatkowo szafirowym szkłem 2.5D, a całość zapewnia wodoszczelność na poziomie 5 ATM oraz wytrzymałość na trudne warunki zgodnie z normą MIL-STD-810H. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, że zegarek charakteryzuje się wymiarami 47×46,6×12,1 mm i wagą wynoszącą 80 gramów. 

OnePlus Watch 2 oficjalnie
fot. producenta

Zegarek oferuje także wiele dodatkowych sensorów oraz czujników, takich jak: żyroskop, czujnik geomagnetyczny, czujnik przyspieszenia, optyczny pulsometr z możliwością pomiaru natlenienie krwi, czujnik światła oraz barometr. Do tego wszystkiego dochodzi GPS, Galileo, Beidou, Glonass, Bluetooth 5.3 oraz mikrofon i głośnik umożliwiające prowadzenie rozmów. Na dane użytkownika producent przeznaczył 32 GB pamięci. 

OnePlus Watch 2 oferuje wszystkie podstawowe funkcje i rozwiązania, a więc pozwala na monitorowanie aktywności w ponad 100 dyscyplinach. Oferuje też zaawansowaną analizę śledzenia snu z kontrolą oddechu oraz pomiar stresu.

Ile kosztuje OnePlus Watch 2?

Najnowszy OnePlus Watch 2 został wyceniony w Europie na 329 euro, czyli równowartość ~1430 złotych. Oficjalna sprzedaż rozpocząć się ma już z początkiem marca bieżącego roku, ale na ten moment nie wiadomo nic o dostępności urządzenia w Polsce. 

Źródło: OnePlus

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!