OnePlus Watch oficjalnie!

OnePlus Watch
OnePlus Watch (fot. OnePlus)

Dzisiaj odbyła się konferencja firmy OnePlus. Razem z najnowszymi smartfonami, producent zaprezentował również zegarek OnePlus Watch!

OnePlus Watch

Jest to od dawna wyczekiwany sprzęt i byliśmy ciekawi, co takiego będzie on oferować. Został on wykonany ze szkła szafirowego oraz aluminium. Mało tego konstrukcja jest wodoodporna, co potwierdza certyfikat IP68. Muszę dodać, że w przyszłości pojawi się również wersja specjalna produktu, a mowa tu o OnePlus Watch Cobalt Edition, który wykonany będzie z kobaltu.

OnePlus Watch oficjalnie!
OnePlus Watch Cobalt Edition (fot. OnePlus)

Zegarek oczywiście możemy połączyć z telefonem. To sprawia, że na smartwatchu możemy odczytywać powiadomienia, a także prowadzić rozmowy telefoniczne. Sprzęt oferuje ponad 110 trybów sportowych, mierzenie poziomu stresu, SpO2, jak i tętna. Nie zabrakło oczywiście dodatkowych funkcji, między innymi ćwiczeń na oddychanie. Wszystko to wyświetlane jest na ekranie o przekątnej 46 mm i zagęszczeniu pikseli 326 ppi. Co ważne, na zegarku możemy przetrzymywać pliki muzyczne, a nawet je odsłuchiwać – między innymi przez słuchawki bezprzewodowe.

OnePlus Watch oficjalnie!
OnePlus Watch (fot. OnePlus)

OnePlus Watch może się też połączyć (oczywiście samoczynnie) z telewizorem OnePlus TV. Dzięki temu mamy dostęp do sterowania multimediami, jak i do specjalnych funkcji – na przykład gdy ktoś do nas zadzwoni, to telewizor sam obniży głośność. Kiedy natomiast zaśniemy, to po 30 minutach TV automatycznie się wyłączy. Niestety, OnePlus Watch nie pracuje w oparciu o system Wear OS, co odcina nam dostęp do płatności zbliżeniowych.

OnePlus Watch oficjalnie!
OnePlus Watch (fot. OnePlus)

A ile kosztuje OnePlus Watch? W Europie OnePlus Watch Classic Edition kosztuje 159 EUR, czyli około 735 złotych. Firma niestety nie podała informacji na temat ceny wersji kobaltowej.

Jak Wam się podoba OnePlus Watch? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!