Już można instalować Usługi Google na Custom ROM-ach z Androidem 11

open gapps

Trzeba to przyznać – Usługi Google na dobre związały się z Androidem i bez nich wiele rzeczy po prostu nie działa – nawet jeśli w swojej nazwie na ma słowa “Google”. Z tego też powodu częstym jest instalowanie GMS na Custom ROM-ach, czyli alternatywnych systemach operacyjnych wykorzystujących Androida. Jak się okazuje, Open GApps już wspiera Androida 11!

Open GApps już działa z Androidem 11

Open GApps to już od dawna działające narzędzie, które pozwala nam na zainstalowanie Usług Google’a na alternatywnych systemach wykorzystujących Android. Co ważne, strona pozwala nam na pobranie dowolnej paczki z aplikacjami giganta – możemy nawet wybrać taki format, gdzie mamy tylko najbardziej podstawowe zestawy programów potrzebne do uruchomienia Sklepu Google Play. Dzięki temu nie musimy na smartfonie przechowywać wielu niepotrzebnych aplikacji.

Jak się okazuje, OpenGApps uruchomił obsługę Androida 11. Użytkownicy już teraz mogą pobierać aplikację Google’a w najmniejszych formatach nano oraz pico na architektury ARM, ARM64, x86 i x86_64. Twórcy również testują większe modele paczek, jednak na te jeszcze sobie poczekamy.

Open GApps

OpenGApps to najpopularniejsza nieoficjalna implementacja Usług Google’a na Androidzie. Warto dodać, że tworzą ją wolontariusze pracujący nad projektem w wolnym czasie. Jeśli jednak ktoś chce mieć Custom ROM bez GMS i bez aplikacji Google’a, ale nadal mają działać wszystkie programy, to powinien zainteresować się innym projektem – microG.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!