Openxi to nowość w świecie Linuxa obok której nie można przejść obojętnie

Openxi to nowość w świecie Linuxa obok której nie można przejść obojętnie

Dla wielu osób Linux to nie tylko system do użytku codziennego, ale również pewnego rodzaju zabawka. Lubią go zmieniać, modyfikować i eksperymentować. Inni natomiast poszukują dystrybucji, która będzie szybka, stabilna, ładna i będzie działać od razu po instalacji. Taka jest właśnie nowość w świecie Linuxa, czyli Openxi Linux.

Ostatnie lata w świecie Linuxa to przede wszystkim dopracowywanie powłoki tak, aby nowi użytkownicy migrujący z innych systemów, szczególnie z Windowsa oraz MacOS, mogli poczuć się jak w domu. Dystrybucje stają się coraz bardziej przejrzyste, szybsze i nie wymagają korzystania z Terminala. Od systemów tych wymaga się również stabilności, bowiem mają działać one zawsze i przez bardzo długi czas. Do grona tychże OS-ów dołączyła nowość w świecie Linuxa, czyli Openxi Linux.

Warto przeczytać: MaBoX Linux, czyli Pingwinek prosto z Polski

Openxi Linux, czyli Arch dla nowych użytkowników

Jak sam autor Openxi Linux mówi: Chciałem stworzyć system oparty o Arch Linux, który będzie przyjazny (zwłaszcza dla nowych użytkowników Pingwinka), stabilny i gotowy do użytku od razu po zainstalowaniu. I powiem szczerze, że te słowa najlepiej oddają to, czym jest Openxi Linux.

Openxi Linux bazuje na Arch Linux i tak jak on jest dystrybucją typu Rolling Release. System wykorzystuje środowisko graficzne GNOME 3.34. To co wyróżnia ten system to wielokrotne sprawdzanie pakietów, dzięki czemu do użytkowników trafiają tylko te stabilne. Dobre wrażenie robi kolorystyka, w której fiolet jest motywem przewodnim, a także sama czystość interfejsu. Co ciekawe, pomimo tego, ze system jest w pełni darmowy, to oferuje on telefoniczny dział wsparcia dostępny dla każdego użytkownika (jednak w tym miejscu może wystąpić bariera językowa).

openxi-linux-development

Autor chwali się tym, że system jest niezwykle stabilny, szybki oraz oferuje ogromne możliwości modyfikacji. Deweloper jest na tyle dumny ze swojego projektu, że uważa go za świetny wybór zamiast Windowsa oraz MacOS.

Openxi Linux jest systemem darmowym i oferowany jest w wersji na komputery z procesorami x86-64. Oczywiście jest on w wersji stabilnej i oznaczono go jako v0.1.

Co myślicie o Openxi Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!